Wyposażanie sal do nauki zawodów w PCE w Pile za 620 tys. zł

Data: 07-03-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wyposażanie sal do nauki zawodów w PCE w Pile za 620 tys. zł
W Powiatowym Centrum Edukacji w Pile w ramach projektu „Gotowi do pracy” trwa wyposażanie w nowoczesne urządzenia 4 pracowni do praktycznej nauki zawodów. Wartość projektu to 620 tys. zł, na jego realizację Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile pozyskało unijne dofinasowanie 560 tys. zł z WRPO na lata 2014-2020.
 
- Dzięki skutecznemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych nieustannie podnosimy jakość kształcenia zawodowego uczniów, aby zdobyli wysokie kwalifikacje i dobrą pracę - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski

Jak dotąd całkowicie doposażone zostały dwie pracownie. Do pracowni spawalniczej zakupiono np. symulator spawania. Został on tak zaprojektowany, że młodzież może uczyć się spawania od podstaw, a potem doskonalić umiejętności spawania w różnych pozycjach, w sposób bezpieczny dla zdrowia i przyjazny dla środowiska.
 
Do pracowni komputerowej wspomagania projektowania CAD/CAM zakupiono zestawy komputerowe stacjonarne z oprogramowaniem i laptop z projektorem.

Niebawem w pełni wyposażona będzie jeszcze pracownia obrabiarek sterowanych numerycznie CNC. Ale już zakupiono do niej drukarkę 3D, laptop, projektor i program graficzny do nauki projektowania.
 
Podobne bogato wyposażona będzie pracownia samochodowa, do której trafią nowoczesne urządzenia diagnostyczne, na wzór tych, które znajdują się w nowoczesnych warsztatach diagnostyki i mechaniki pojazdowej.  
 
Realizowany projekt obejmuje także kursy dokształcania nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu.
- Te wszystkie działania podnoszą atrakcyjność programów nauczania w PCE w Pile, w której uczniowie szkół ponadpodstawowych nabywają umiejętności zawodowe w praktyce - podsumowuje starosta.
Zapisz się na newsletter