Powiat Pilski dba o uczniów potrzebujących wsparcia

Data: 19-02-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat Pilski dba o uczniów potrzebujących wsparcia Powiat Pilski dba o uczniów potrzebujących wsparcia i zdobywa środki na ciekawe projekty.   
W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile z powodzeniem realizowany jest projekt "Edukacja ku Niezależności", który rozwija umiejętności zawodowe wychowanków, ich pomysłowość i przedsiębiorczość. W ramach projektu wyposażonych zostało 5 pracowni do nauki zawodów - stolarska, krawiecka, prac biurowych, artystyczno-rękodzielnicza i gastronomiczna.

- Młodzież już z nich korzysta, a nauka przynosi konkretne efekty, uczniowie szyją, gotują, wykonują piękne przedmioty - mówi Justyna Michaelis-Nowak, zastępca dyrektora placówki.  

- Najważniejsze, że wychowankowie uczą się umiejętności, które przydadzą im się w dorosłym życiu, rozwijają pasje i sprawia im to radość – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wartość realizowanego projektu, obejmującego również kursy dla nauczycieli przysposabiających do pracy i zajęcia dodatkowe, to ponad 374 tys. zł. Pozyskane przez Powiat Pilski dofinansowanie z WRPO 2014-2020 było prawie stuprocentowe i wyniosło 336 tys. zł.