Starostwo wydało właściwą decyzję w sprawie budowy Centrum Przesiadkowego w Pile

Data: 11-01-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starostwo wydało właściwą decyzję w sprawie budowy Centrum Przesiadkowego w Pile Starostwo Powiatowe w Pile wydało zgodną z prawem decyzję odmowną w sprawie budowy Centrum Przesiadkowego w Pile. Wojewoda Wielkopolski, do którego odwołała się Gmina Piła stwierdził, że decyzja jest zgodna z prawem i utrzymał ją w mocy.

Jak informuje w swoim wystąpieniu z 11 stycznia br. Starosta Pilski, w miejscu gdzie miałoby powstać Centrum Przesiadkowe (parking przed Galerią VIVO) istnieje parking na 54 miejsca, co jest określone w obowiązującym na tym terenie, miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Natomiast Gmina Piła, w dokumentacji złożonej w Starostwie, mówi o zmniejszeniu ilości miejsc parkingowych do 24 (bez zmiany wcześniejszych przepisów). To było podstawą do wydania decyzji odmownej.

Działania pracowników Starostwa Powiatowego w Pile w tej sprawie komentował włodarz Piły.

- W wypowiedzi, która była wyemitowana 16 listopada ubr., prezydent miasta zdezawuował pracę moich współpracowników sugerując, że podpisane przez jednego z nich pozwolenie budowlane, a raczej odmowa jego wydania, jest niezgodna z prawem. Zasugerował, że pewnie sobie w innych instancjach, tą sprawę w jakiś sposób rozstrzygnie, korzystnie dla siebie. Natomiast tak się złożyło, że odwołanie włodarza Gminy Piła nie zostało uwzględnione przez Wojewodę Wielkopolskiego. Wojewoda Wielkopolski oznajmił, że wydaliśmy jako Starostwo Powiatowe w Pile, decyzję przede wszystkim zgodną z prawem – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Starosta ponownie zaapelował też do włodarza Piły o współpracę, o konsultowanie zamierzeń, również na etapie planowania różnych przedsięwzięć inwestycyjnych.

- U nas w Starostwie wielu przedsiębiorców, wielu przedstawicieli innych gmin, dokładnie z takiej formuły korzysta. Pojawia się w urzędzie, informuje o swoich planach, i na pewnym etapie już możemy doradzić, że pewne kwestie są być może zbędne, ale inne konieczne – mówi starosta Eligiusz Komarowski. - Dlatego jeszcze raz zapraszam, drzwi w Starostwie Powiatowym zawsze są otwarte, czy to dla Pana Piotra Głowskiego, czy dla jego przedstawicieli – dodaje starosta.

SZCZEGÓŁY SPRAWY PONIŻEJ W MATERIALE FILMOWYM ⬇️⬇️⬇️
Zapisz się na newsletter