Film o historii Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile

Data: 10-01-2021    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Film o historii Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile Zachęcamy Państwa do obejrzenia filmu o blisko 100-letniej historii Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile.
 
Film pokazuje jak miejsce to przez lata służyło nie tylko sportowcom ale wszystkim mieszkańcom. Jednak mimo tego, że obiekt był potrzebny, był niedoinwestowany i popadał w ruinę. Dopiero obecny Zarząd Powiatu w Pile podjął decyzję o jego odbudowie przy wykorzystaniu środków zewnętrznych. Dzięki temu powstał nowoczessny obiekt sportowo-rekreacyjny.
 
- Odbudowaliśmy stadion dla Was. To miejsce wielofunkcyjne, można tu uprawiać sport, jak i doskonale wypocząć z całą rodziną. Świetnie nadaje się także na spotkania integracyjne.
Po odbudowie stadionu i jego otwarciu w sierpniu 2020 r., stał się on niezwykle popularnym miejscem sportowej aktywności mieszkańców i rodzinnej rekreacji – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
***
Odbudowa Stadionu Powiatowego odbyła się w ramach projektu „Nowoczesne Centra Społeczno-Rekreacyjne Powiatu Pilskiego - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”.  Obejmuje on również modernizację budynku dawnego kina Iskra. Wartość zadania to blisko 8,5 mln zł, z czego 7 mln zł stanowi dofinansowanie z WRPO 2014-2020.

OBEJRZYJ FILM  ⬇️⬇️⬇️


 
Zapisz się na newsletter