Laureaci konkursu "Uzależnieni od Zdrowia"

Data: 31-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Laureaci konkursu "Uzależnieni od Zdrowia"
13 prezentacji multimedialnych wpłynęło na ogłoszony przez Zarząd Powiatu konkurs dla młodzieży szkół ponadpodstawowych, prowadzonych przez Powiat Pilski.

Młodzież miała za zadanie pokazać negatywne następstwa używania środków psychoaktywnych oraz przekonać rówieśników do unikania zachowań szkodliwych dla zdrowia. Jury konkursowe przyznało 3 nagrody główne oraz wyróżnienia. Nagrody lauratom wręczył Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Gratuluję wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza laureatom konkursu za doskonałe pomysły, przekonujące treści i duże umiejętności techniczne - powiedział starosta.

Konkurs odbył się w ramach kampanii profilaktycznej pn. "Uzależnieni od zdrowia", na którą Powiat Pilski pozyskał 77,8 tys. zł z programu pn. "Prowadzenie działań informacyjno-edukacyjnych, mających na celu zwiększenie świadomości na temat zachowań szkodliwych dla zdrowia i kształtujących prozdrowotny styl życia", który realizuje Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

Oto laureaci konkursu:
I miejsce Julia Gonet, uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Pile,
II miejsce Julia Żubryj, uczennica Zespołu Szkół  Ekonomicznych w Pile,
III miejsce Marta Kwade, uczennica, Centrum Kształcenia Zawodwoego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody: rower, hulajnogę i smartwatch.