Końcowe prace przy budowie hali sportowej przy Pola w Pile

Data: 30-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Końcowe prace przy budowie hali sportowej przy Pola w Pile Trwają ostatnie prace wykończeniowe przy budowie hali sportowej przy ul. Pola w Pile. Na zewnątrz budowane są drogi, chodniki, parkingi, zagospodarowywane pasy zieleni. Urządzane są także pomieszczenia wewnątrz obiektu, socjalne, łazienki, szatnie.

Przypomnijmy, że budowa hali sportowej to jedna z największych inwestycji Powiatu Pilskiego w 2020 roku. Koszt jej budowy to ponad 15 mln zł, w tym Powiat Pilski pozyskał 6 mln zł z Ministerstwa Sportu, dzięki wpisaniu hali do rządowego programu inwestycji ważnych dla rozwoju sportu.

- Tworzymy nową sportową historię Piły, stolicy Powiatu Pilskiego. W ciągu czterech minionych lat wybudowaliśmy halę sportową i zespół boisk przy byłej Szkole Podstawowej nr 10 obecnie Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile, wielofunkcyjne boisko sportowe przy Zespole Szkół Technicznych w Pile, wielofunkcyjne boisko sportowe przy Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, odbudowaliśmy Stadion Powiatowy przy Okrzei - przypomina Eligiusz Komarowski, starosta pilski. - To, co było dla naszych poprzedników niemożliwe przez dziesięciolecia, dzisiaj stało się faktem.

Starosta podkreśla, że Zarząd Powiatu miał ogromne wsparcie w realizacji tych inwestycji radnych Porozumienia Samorządowego i Prawa i Sprawiedliwości zasiadających w Radzie Powiatu w Pile: Krzysztofa Pabicha, Przemysława Pochylskiego, Emilii Załachowskiej (członek Zarządu Powiatu w Pile), Iwony Schulz, Mutaza Nasrullah, Ewy Ramusiewicz, Marka Kamińskiego (członek Zarządu Powiatu w Pile), Henryka Stokłosy, Kazmierza Wasiaka, Mariana Madeja, Magdaleny Zgiep-Porzucek, Moniki Kubiak-Majewskiej, Zdzisławy Bosak-Kawa, Teresy Strzeleckiej. Podobnie na co dzień wsparcia udzielają staroście Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski oraz Maria Bratkowska, Etatowy Członek Zarządu Powiatu.

W pozyskaniu środków ministerialnych na budowę obiektów sportowych w Pile pomogli pilscy parlamentarzyści: Marta Kubiak, Krzysztof Czarnecki, Grzegorz Piechowiak i Marcin Porzucek.