W czterech szkołach urządzono Zielone Pracownie

Data: 22-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W czterech szkołach urządzono Zielone Pracownie W czterech szkołach prowadzonych przez Powiat Pilski powstały bogato wyposażone w sprzęt multimedialny i laboratoryjny "zielone pracownie". Można w nich prowadzić lekcje z ochrony środowiska i przedmiotów przyrodniczych.
- Kontynuujemy nasze działania na rzecz edukacji ekologicznej mieszkańców, które prowadzimy od 2018 roku. To kolejny projekt wartości blisko 317 tys. zł. Tradycyjnie sięgnęliśmy po środki z zewnątrz. Pozyskaliśmy 285 tys. zł dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Pozostałe środki na realizację tego projektu dołożyliśmy z budżetu powiatu - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Pracownie zostały wyposażone w mikroskopy, projektory multimedialne, lornetki, lunety, foto-pułapki do fotografowania i filmowania zwierząt, monitory interaktywne, kolekcje skał i minerałów, sprzęt laboratoryjny umożliwiający prowadzenie na lekcjach ciekawych doświadczeń.
 
W ramach projektu pracownie powstały w czterech szkołach: Zespole Szkół Budowlanych w Pile, Zespole Szkół im. Stanisława Staszica w Pile, Zespole Szkół w Łobżenicy I Liceum Ogólnokształcącym w Pile, przy którym działa Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile.