Już niebawem sportowcy będą trenować w nowej hali przy Pola

Data: 21-12-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Już niebawem sportowcy będą trenować w nowej hali przy Pola Sobotni mecz III Ligi Mężczyzn UKS Joker Piła - LZS Osiecza  był okazją do wizyty Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego w Hali Sportowej przy ul. Bydgoskiej i spotkania z uczennicami, uczniami i trenerami Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile. To tutaj trenują i rozgrywają mecze młodzi sportowcy, odliczając już dni do otwarcia nowej Hali Sportowej przy ul. Pola.

Wśród uczestników spotkania byli przedstawiciele wszystkich dyscyplin objętych szkoleniem w LOMS Piła: grający w meczu siatkarze UKS SMS Joker Piła, siatkarki SPS Volley Piła i koszykarki KS Basket Piła. Jak podkreślano, wszyscy czekają już na otwarcie nowej hali sportowej przy ul. Pola gdzie młodzi sportowcy będą mogli odbywać treningi.

- Będzie to hala dla was. Będzie otwarta, podobnie jak zmodernizowany Stadion Powiatowy, dla mieszkańców, miłośników aktywnego wypoczynku. Będzie służyć rozwojowi talentów sportowych dzieci i młodzieży. Szkoda tylko, że tak wiele lat obiecywano budowę tej hali i….nic więcej -  powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.

- Na otwarcie tego obiektu z niecierpliwością czeka nasza młodzież wraz z całą kadrą trenerską – dodaje Grzegorz Witkowski, dyrektor LOMS Piła.

Hala przy Pola wpisana jest do „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. To jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Pilskiego. Koszt jej budowy to ok. 15 mln zł, z czego 6 mln zł stanowi dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Boisko sportowe będzie miało wymiary 50 x 30 m, a trybuny pomieszczą blisko 200 osób. Rozgrywane będą tu mecze w trzech podstawowych dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka. Jej budowa zostanie zakończona w ciągu kilku najbliższych tygodni.

Po spotkaniu młodych zawodników i trenerów ze Starostą Pilskim, siatkarze z UKS Joker Piła, rozegrali stojące na wysoki poziomie spotkanie, z wiceliderem tabeli III Ligi Mężczyzn, pokonując LZS Orzeł Osiecza 3:2.