Nowe chodniki i skrzyżowanie na Wyspiańskiego w Pile

Data: 18-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowe chodniki i skrzyżowanie na Wyspiańskiego w Pile Trwają kolejne prace drogowe na ul. Wyspiańskiego w Pile, które finansuje Powiat Pilski, a realizuje Gmina Piła w ramach porozumienia zawartego między obydwoma samorządami 31 grudnia 2007 r.
- Zgodnie z nim Powiat Pilski co roku przekazuje jeden milion złotych na inwestycje na drogach powiatowych w granicach miasta Piły - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Prace przy ul. Wyspiańskiego obejmują dalszą przebudowę chodników wzdłuż ulicy oraz przebudowę skrzyżowania ul. Wyspiańskiego z ul. Słowackiego, które wraz z przejściami dla pieszych zostanie wyniesione w górę.
- To spowoduje, że kierowcy będą musieli zwolnić, przez co będzie bezpieczniej. Jest to niezwykle ważne, bowiem w pobliżu znajduje się szkoła podstawowa oraz liczne markety spożywcze. Piesi będą czuć się bezpieczniej - dodaje starosta. 

To nie jedyne inwestycje, finansowane przez Powiat Pilski, które będą zrealizowane przez Gminę Piła w tym roku. 
- Przewidziana jest również budowa sygnalizacji świetlnej wzbudnej dla pieszych na ul. Śniadeckich w Pile, przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile, gdzie na przejściu porusza się wiele dzieci z rodzicami. Przebudowany zostanie także ważny odcinek ul. Młodych, od skrzyżowania z ul. Okólną w kierunku przejazdu kolejowego - wymienia Arkadiusz Kubich, wicestarosta.

Inwestycje zgodnie z umową mają zakończyć się do 10 grudnia 2020 r.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group