Pogoda sprzyja pracom przy termomodernizacji budynków Starostwa

Data: 17-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pogoda sprzyja pracom przy termomodernizacji budynków Starostwa Prace przy termomodernizacji budynków Starostwa Powiatowego przy alei Niepodległości w Pile postępują zgodnie z planem. Pogoda na razie sprzyja.
Najmłodszy i najwyższy budynek nr 37 (m.in. siedziba Urzędu Statystycznego) z wielu stron ma już nową elewację, podobnie jak łącznik budynków od strony ulicy. Wokół głównego zabytkowego budynku trwają prace ziemne. Remont obejmuje nie tylko termomodernizację ścian, ale również częściową wymianę instalacji grzewczej i elektrycznej, stolarki okiennej, ocieplenie dachów. Na najstarszym budynku także odtworzenie i oczyszczenie zabytkowych cegieł.
Prace  zakończyć się mają do 30 września 2021r.  Budynki będą wyglądać nie tylko okazale, ale ich termomodernizacja to duże oszczędności w zużyciu energii cieplnej, a także elektrycznej również ze względu na montaż paneli fotowoltaicznych. Na rachunkach Starostwo Powiatowe zaoszczędzi ok. 200 tys. zł rocznie.

Prace realizuje Nova Term Sp. z o.o. w Pile. Zakończyć się mają do 30 września  2021r.