W budynku "kina Iskra" kolejne prace w sali widowiskowej

Data: 03-11-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W budynku "kina Iskra" kolejne prace w sali widowiskowej
W remontowanym budynku dawnego kina Iskra przy ul. Kilińskiego w Pile trwają kolejne prace w sali widowiskowej: montaż oświetlenia, konstrukcji stalowej sceny, wykonano już konstrukcje pod panele akustyczne.

Przed wejściem głównym przywrócono półokrągły kształt schodów. Budynek z zewnątrz z nową elewacją i dachem prezentuje się już niezwykle okazale. Finał prac coraz bliżej.

- To kolejny obiekt, po Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei w Pile, który po latach zapomnienia, z ponad 100 - letnią tradycją, odzyska dawny blask, a mieszkańcy będą mogli z niego znowu korzystać. Jestem przekonany, że już niedługo stanie się on również ulubionym miejscem spotkań - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

P
rzez lata w budynku mieścił się wojewódzki, a potem młodzieżowy dom kultury oraz kino "Iskra", które wielu pilan wciąż darzy ogromnym sentymentem. Dlatego powstanie tu Centrum Integracji Społeczno-Kulturalno- Naukowej "Iskra", z którego mieszkańcy będą mogli za darmo korzystać i realizować swoje pasje.

Modernizacja odbywa się w ramach projektu „NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO - REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”, a wniosek Powiatu Pilskiego zajął II miejsce w konkursie ogłoszonym przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego (wyprzedził nas tylko wniosek o rewitalizację Starego Rynku w Poznaniu).

W jego ramach zmodernizowano również Stadion Powiatowy w Pile, całkowita wartość projektu: 8,5 mln zł, dofinansowanie 7 mln zł
z WRPO 2014-2020.