Zaawansowane prace przy modernizacji budynków pilskiego Starostwa

Data: 23-10-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zaawansowane prace przy modernizacji budynków pilskiego Starostwa Niezwykle sprawnie postępują prace termomodernizacji budynków Starostwa Powiatowego w Pile przy alei Niepodległości.
Remont rozpoczął się w sierpniu, na budynku 37, w którym mieści się m.in. Urząd Statystyczny, tym najmłodszym, który został oddany do użytku w 1991 r. Ekipy remontowe już jednak pracują także przy głównym, ponad 100-letnim budynku siedziby Starostwa.

- Kolejne kultowe miejsce dla wielu pilan, siedziba byłego Urzędu Wojewódzkiego zmienia swój wizerunek. Wcześniej odbudowaliśmy Stadion Powiatowy przy Okrzei, remontujemy zabytkowy budynek dawnego kina Iskra. Często zadaję sobie pytania; dlaczego  przez tyle lat nikt z moich poprzedników nie podjął się tego wyzwania? Był starosta z AWS, SLD, PO. Teraz jest grupa bezpartyjnych radnych z Stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe w Pile, którzy z obecnym  koalicjantem z Prawa i Sprawiedliwości realizują jeszcze tak ważne zadanie, jak choćby budowa hali sportowej przy ul. Pola w Pile, o której nasi poprzednicy tylko mówili i to od 20 lat. Okazało się, że najważniejsze jest pragmatyczne dążenie do celu i dobry dobór współpracowników, a nie partyjne ambicje – stwierdza Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Na budynku głównym Starostwa odbyły się także pierwsze próby oświetlenia. Trwa wybór oferenta tego zadania.

Przypomnijmy. Termomodernizacja przyczyni się przede wszystkim do zmniejszenia zużycia energii, w blisko w 80 procentach. Na rachunkach za ogrzewanie Starostwo zaoszczędzi prawie 200 tys. zł. rocznie.

Modernizacja obejmuje częściową wymianę instalacji grzewczej, elektrycznej, okien, ocieplenie dachów, nową elewację, a na budynku głównym również odtworzenie i oczyszczenie zabytkowych cegieł.
Zmieni się także otoczenie budynków. Od strony Wyspy w ramach II etapu projektu "Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim" powstanie jeszcze strefa rekreacyjno-edukacyjna z wiatami, częściowym pomostem. Będzie to kolejne miejsce, w którym mieszkańcy Piły będą mogli z przyjemnością wypocząć. Koniec prac zaplanowano na czwarty kwartał 2021 r.
 
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group