Dr Monika Futyma kierownikiem Oddziału Okulistycznego w szpitalu w Pile

Data: 22-10-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Dr Monika Futyma kierownikiem Oddziału Okulistycznego w szpitalu w Pile Dr n.med. Monika Futyma objęła stanowisko kierownika Oddziału Okulistycznego w Szpitalu Specjalistycznym w Pile. To doświadczony i doskonale wykształcony specjalista w dziedzinie okulistyki, z praktyką w renomowanych klinikach w Bydgoszczy.
- Panią doktor cechuje wysoki profesjonalizm. Dobrze zna również Oddział Okulistyczny w pilskim szpitalu, bowiem pracuje tu od 2012 r. Jestem przekonany, że dotychczasowe doświadczenie i wysokie kompetencje pani dr Moniki Futymy przyczynią się do poprawy jakości leczenia pacjentów, przede wszystkim do zwiększenia liczby i jakości usług medycznych, a także poprawy pracy samego oddziału. W osobie Pani doktor szczególnie ujęło mnie jej pro publiczne i pro ludzkie podejście jako lekarza do pacjenta – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Wykształcenie i przebieg kariery zawodowej
Dr Monika Futyma ukończyła Akademię Medyczną im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy. Staż podyplomowy odbyła w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy. Po jego ukończeniu rozpoczęła specjalizację w dziedzinie okulistyki w Klinice Chorób Oczu Szpitala Uniwersyteckiego im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy, a następnie kontynuowała ją łącząc z pracą na Oddziale Okulistycznym Szpitala Uniwersyteckiego Nr 2 im. dr. J. Biziela w Bydgoszczy.
Na Oddziale Okulistycznym Szpitala Specjalistycznego w Pile pracuje od września 2012. r.

Nowy plan funkcjonowania oddziału
Podczas spotkania w Starostwie Powiatowym w Pile dr Monika Futyma przedstawiła konkretny plan funkcjonowania oddziału okulistycznego:

1.Modernizacja bazy sprzętowej Oddziału Okulistycznego i Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej, co pozwoli na zwiększenie dostępności usług dla pacjenta, rozszerzenie ich zakresu i poprawę jakości.

2. Konsolidacja pracy Oddziału Okulistycznego i Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej w celu zapewnienia kompleksowej opieki nad pacjentem.

3. Reorganizacja pracy Oddziału Okulistycznego:
- przeniesienie części świadczeń zabiegowych do Przyszpitalnej Poradni Okulistycznej
- reaktywacja okulistycznej sali operacyjnej w lokalizacji Oddziału Okulistycznego
- ustawiczne doskonalenie zawodowe personelu medycznego.

- Gratuluję dr Monice Futymie i życzę powodzenia w realizacji ambitnego celu. A już wkrótce kolejna dobra informacja, gdyż za kilk dni w szpitalu na stanowisku kierowniczym rozpocznie pracę kolejny wysokiej klasy specjalista dr nauk medycznych – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group