Zmarł Radosław Ciemięga, prezes Enea PTPS Piła

Data: 15-10-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zmarł Radosław Ciemięga, prezes Enea PTPS Piła
W czwartek, 15 października dotarła do nas niezwykle smutna informacja o śmierci Radosława Ciemięgi, długoletniego prezesa klubu pilskich siatkarek Enea PTPS w Pile.

Wyrazy wspołczucia rodzinie i bliskim składa Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski. '


Z głębokim żalem przyjąłem informację o śmierci Radosława Ciemięgi, prezesa klubu Enea PTPS w Pile.
Łączyła nas pasja do sportu. Śp. Radosław Ciemięga poświęcił jej wiele lat. W 1993 r. zorganizował pierwsze zebranie założycielskie Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej „Prasa”. W ten sposób zrodził się klub, który przyniósł Pile, powiatowi pilskiemu i całemu regionowi Północnej Wielkopolski ogromną sławę, a siatkówka stała się czołowym sportem w stolicy powiatu pilskiego.

Pilskie siatkarki odniosły ogromne sukcesy. Czterokrotnie zdobyły tytuł Mistrzyń Polski w latach: 1999, 2000, 2001, 2002 i cztery razy Puchar Polski. Wiele pilskich siatkarek reprezentowało także kadrę narodową na najważniejszych wydarzeniach rangi europejskiej.

Ogromna w tym zasługa śp. Radosława Ciemięga, który jako prezes, działacz sportowy przez wiele lat z ogromnym zaangażowaniem kierował pilskim klubem. Doceniony był również przez władze Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w którym pełnił funkcję członka Zarządu.
 
Nie bez znaczenia było również jego wsparcie naszych działań o wpisanie budowy hali sportowej dla Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego w Pile przy ul. Pola do programu „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, co przyczyniło się do otrzymania z Ministerstwa Sportu łącznie 6 mln zł dotacji na tę inwestycję.

Powiat Pilski również wspierał działania klubu, dotując szkolenie młodych siatkarek, podobnie klub Enea PTPS Piła wspierali członkowie Stowarzyszenia Prozumienie Samorządowe w Pile, radni Rady Powiatu w Pile: Henryk Stokłosa, wiceprzewodniczący, Krzysztof Pabich i Marian Madej.

Na początku tego roku podczas spotkania noworocznego zorganizowanego przez klub śp. Radosław Ciemięga podziękował przyjaciołom klubu osobiście, wręczając pamiątkowe koszulki Enea PTPS Piła.

Wyrazy współczucia dla najbliższych.
Spoczywaj w spokoju.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group