Rośnie liczba zakażonych, dzisiaj mamy 8 nowych przypadków

Data: 30-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rośnie liczba zakażonych, dzisiaj mamy 8 nowych przypadków Komunikat Starosty Pilskiego 30 września 2020 r. o sytuacji epidemicznej w gminach powiatu pilskiego w zastępstwie przedstawia Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Niestety, przybyły nam kolejne osoby z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem: 4 osoby z Piły, 2 z gminy Wyrzysk oraz po jednej osobie z gminy Kaczory i Łobżenica. Szanowni Państwo rośnie liczba zakażonych w całym kraju. Pamiętajmy o zasłanianu ust i nosa, zachowaniu odległości, dezynfekcji i myciu rąk - mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.  
Aktualnie mamy 33 osoby zakażone. Najwięcej z Piły -19, najmniej -1 osoba w gminie Kaczory.
18 osób jest hospitalizowanych: 1 osoba w Pile, 17 osób w Poznaniu.
Łącznie od początku epidemii mamy 105ozdrowieńców, 145 przypadków zakażenia, niestety 7 osób zmarło.

Środki na pomoc przedsiębiorcom
Powiat Pilski na pomoc przedsiębiorcom i organizacjom pozarządowym w ramach tarczy antykryzysowej pozyskał łącznie 55 mln zł. Do tej pory wypłacono ponad 50,6 mln zł, w tym na pożyczki 32 mln zł, na inne instrumenty wsparcia: 18,6 mln zł.
Do rozdysponowania pozostało: 4,4 mln zł. Zachęcamy do korzystania z tych środków. Do tej pory Powiatowy Urząd Pracy w Pile udzielił 6385 pożyczek na kwotę prawie 32 mln zł. Szczegóły, jak uzyskać pomoc i w jakiej formie na stronie PUP w Pile TUTAJ

Bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla osób po udarze mózgu
Od 1 października w Szpitalu Powiatowym w Wyrzysku ruszają bezpłatne turnusy rehabilitacyjne dla osób po udarze mózgu. Cały czas trwa nabór wniosków. To projekt wartości ponad 2 mln zł, na który Powiat Pilski zdobył unijne dofinasowanie w wysokości ok. 2,1 mln zł. Z darmowej rehabilitacji mogą skorzystać osoby po udarze w wieku od 18 do 64 roku życia, a ze wsparcia także ich opiekunowie.
Szczegóły: tel. 67 286 26 22, e-mail: reh.neuro@szpitalwyrzysk.pl i na stronie internetowej szpitala TUTAJ

Uwaga kierowcy
2 października z powodu prac porządkowych wykonywanych przez PKP, w godz. od 7.30 do 18.30 zamknięty będzie przejazd kolejowy w Szydłowie na drodze powiatowej nr 1168P w kierunku Skrzatusza. Proponowany objazd: przez Jaraczewo, Różewo do Skrzatusza.

 
Zapisz się na newsletter