Wizyta na placu budowy hali sportowej przy Pola w Pile

Data: 29-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wizyta na placu budowy hali sportowej przy Pola w Pile W tym tygodniu Eligiusz Komarowski, starosta pilski razem z pilskim posłami Martą Kubiak, Krzysztofem Czarneckim, Grzegorzem Piechowiakiem i Marcinem Porzuckiem oraz z Arkadiuszem Kubichem, wicestarostą pilskim wizytowali plac budowy hali sportowej przy ulicy W. Pola w Pile.
Towarzyszył im również Grzegorz Witkowski, dyrektor Liceum Mistrzostwa Sportowego w Piłce Siatkowej w Pile, którym to uczniom przede wszystkim obiekt ten będzie służył, choć korzystać z niego będą również uczniowie I LO w Pile oraz innych szkół prowadzonych przez Powiat Pilski, a także wszyscy mieszkańcy.  

Stan prac jest mocno zaawansowany. Zakończono prace związane z poszyciem dachu oraz wentylacją hali. Aktualnie prowadzone są prace tynkarskie oraz instalatorskie. Wykonywana jest instalacja elektryczna wewnątrz budynku oraz zewnętrzna instalacja oświetlenia elewacji.

Budowa hali to jedna z najważniejszych inwestycji Powiatu Pilskiego w bieżącym roku. Całkowity koszt inwestycji to ponad 15 mln zł.
Ale Powiat Pilski pozyskał 6 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu, dzięki temu, że obiekt został wpisany do „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Pozostałe ponad 9 mln zł zabezpieczono w budżecie powiatu.
-  Z budową hali ruszyliśmy w październiku 2019 r. Była to długo oczekiwana inwestycja, przynajmniej od 20 lat. Poprzednie władze powiatu tylko o niej mówiły, ale dopiero w 2018 r i w 2019 r. zdecydowane działania obecnego Zarządu Powiatu w Pile, radnych koalicji Porozumienie Samorządowe, Prawa i Sprawiedliwości oraz pilskich parlamentarzystów, którzy wizytowali halę, doprowadziły do rozpoczęcia budowy. Dzięki ich wsparciu pozyskaliśmy również środki zewnętrzne - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
      

Finał prac coraz bliżej, na początku przyszłego roku hala będzie gotowa. Obiekt będzie miał wielofunkcyjne boiska o łącznej powierzchni 50mx30 m, ponad 200 miejsc na widowni, zaplecze socjalne, szatnie, toalety, miejsca parkingowe. Rozgrywane będą tu mecze w trzech podstawowych dyscyplinach: piłka siatkowa, piłka ręczna i koszykówka.
Zapisz się na newsletter