Starosta Pilski przekazał pozwolenie na budowę ścieżki Kotuń-Piła

Data: 28-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta Pilski przekazał pozwolenie na budowę ścieżki Kotuń-Piła To jedna z takich decyzji, która pokazuje, że współpraca buduje. W poniedziałek Starosta Pilski Eligiusz Komarowski przekazał wójtowi Gminy Szydłowo, Tobiaszowi Wiesiołkowi pozwolenie na budowę ścieżki rowerowej wraz z parkingiem w Kotuniu.

- Istniało realne zagrożenie, że w wyniku protestów części mieszkańców pozwolenie na budowę tej ważnej inwestycji, nie zostałoby wydane, co z kolei skutkowałoby tym, że wójt gminy Szydłowo nie zdążyłby złożyć wniosku o dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych, ponieważ ostateczny termin na jego złożenie upływa już w dniu 30.09.2020 r. Dziękuję moim współpracownikom ze Starostwa Powiatowego w Pile za ekspresowe procedowanie w tej sprawie - mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Dzięki tej decyzji gmina Szydłowo zdąży złożyć wniosek o dofinansowanie inwestycji w wysokości około mln zł. Ścieżka rowerowa poprawi bezpieczeństwo pieszych, rowerzystów i kierowców na drodze Kotuń - Piła.