Seniorzy na pikniku Pożegnanie Lata

Data: 25-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Seniorzy na pikniku Pożegnanie Lata Odbudowany Stadion Powiatowy przy Okrzei doskonale nadaje się na rekreację. W piątek na pikniku Pożegnanie Lata spotkali się tu seniorzy z Powiatowego Klubu Pogodnego Seniora w Pile, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Starostwa Powiatowego oraz uczestnicy Dziennego Domu Seniora w Róży Wielkiej.

Uczestników przywitał Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Na pewno wielu z Was pamięta ten obiekt sprzed lat. Nie spełniał on już swojej roli, uległ degradacji. Wyremontowaliśmy to miejsce, by uczynić je przyjaznym dla wszystkich mieszkańców, nie tylko dla sportowców, ale także dla Was. Zawsze możecie spędzać tu miło czas na świeżym powietrzu, spotykać się, spacerować – powiedział starosta.

Powiatowy Klub Pogodnego Seniora w Pile został otwarty w maju 2019 r. w wyremontowanych przez Powiat Pilski pomieszczeniach w budynku przy Wojska Polskiego 49b w Pile.
Spotykają się tu codziennie mieszkańcy z całego powiatu, również osoby z niepełnosprawnościami. Mają zapewnioną fachową opiekę, a do dyspozycji salę ćwiczeń, rehabilitacji, salę spotkań, kuchnię. Spędzają tu czas na ciekawych warsztatach, wykładach, a także jeżdżą na wycieczki zakupionym specjalnie dla nich busem.

Klub został otwarty w ramach unijnego projektu, wartości ponad 3,3 mln zł, w tym pozyskane unijne dofinansowanie wyniosło 3,1 mln zł.
W ramach tego samego projektu w sierpniu 2019 r. otwarto Dzienny Dom Seniora w Róży Wielkiej, pierwszy w gminie Szydłowo.  
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group