Ogromna szansa dla osób po udarze mózgu na powrót do zdrowia

Data: 24-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ogromna szansa dla osób po udarze mózgu na powrót do zdrowia Szpital Powiatowy w Wyrzysku prowadzi nabór na bezpłatne 3-tygodniowe turnusy rehabilitacyjne dla osób po udarze mózg w wieku od 18 do 64 roku życia.  
Pierwsze turnusy ruszają już 1 października. Prowadzone będą na dobrze wyposażonym Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej wyrzyskiego szpitala. Uczestnicy mają zapewnioną kompleksową opiekę rehabilitacyjno-terapeutyczną (w tym specjalistyczne zabiegi), konsultacje lekarskie, fizjoterapeuty, stałą opiekę medyczną i pielęgniarską oraz wyżywienie. Świadczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty, a pobyt na turnusie jest bezpłatny.

Na turnusie zapewniona będzie także opieka dla bliskich, którzy na co dzień pomagają choremu. Członkowie rodzin wezmą także udział w praktycznych szkoleniach. Co ważne, jeśli w tym czasie wystąpi konieczność opieki nad dzieckiem w rodzinie, czy osobą starszą, w ramach programu do pomocy zostanie zatrudniony specjalny asystent.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej szpitala TUTAJ, tel. 67 210 98 -23, e-mail: reh.neuro@szpitalwyrzysk.pl

Przypominamy, że bezpłatne turnusy rehabilitacyjne realizowane będą w ramach programu wartości ponad 2,2 mln zł, na który Powiat Pilski zdobył unijne dofinansowanie w wysokości blisko 2,1 mln zł.
Docelowo w turnusach będzie uczestniczyć 250 osób chorych oraz 200 osób z bliskiego otoczenia pacjentów zamieszkujących województwo wielkopolskie. W sumie zorganizowane będą 32 turnusy. Rehabilitacja ma pomóc w powrocie do codziennej aktywności oraz do pracy. 
- To duży i bardzo cenny projekt, który będzie realizowała nasza placówka w Wyrzysku. Szpital  stanie się ważnym centrum rehabilitacji poudarowej na mapie Wielkopolski. Pozyskane przez Powiat Pilski ponad 2 mln zł na leczenie osób po udarze, to ogromny sukces, bowiem udar dotyka coraz więcej osób, także młodych - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.   

Wyrzyska lecznica będzie realizowała projekt pn. „Powiatowy Szpital w Wyrzysku – kluczowym ośrodkiem rehabilitacyjnym w Wielkopolsce dla osób po udarze mózgu i szansą na ich powrót do pracy”. Projekt jest dofinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.  
 
PLIKI DO POBRANIA
Zapisz się na newsletter