Mieszkańcy Kunowa mogą się już spotykać w nowej świetlicy

Data: 17-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Mieszkańcy Kunowa mogą się już spotykać w nowej świetlicy W środę, 16 września we wsi Kunowo, w gminie Łobżenica, uroczyście otwarto nowo wybudowaną świetlicę wiejską. Mieszkańcy mają teraz doskonałe miejsce do rozmaitych spotkań i zajęć aktywizacyjno-integracyjnych.

Ze świetlicy korzystać mogą wszyscy mieszkańcy: dzieci, młodzież, rodzice i seniorzy.
- Świetlica to miejsce dla mieszkańców szczególne, ona jest sercem małej, ale uroczej miejscowości jaką jest Kunowo. Tutaj przecież mieszkańcy się spotykają na różnego rodzaju spotkaniach i zebraniach ważnych dla sołectwa. To w tym miejscu zapadają najważniejsze dla mieszkańców decyzje. Ale to również miejsce, w którym można się wspólnie bawić i integrować. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do realziacji tej inwestycji - powiedział Eligiusz Komarowski, Starosta Pilski.

Otwarcie było uroczyste. Burmistrz Gminy Łobżenica Piotr Łosoś podziękował za współpracę w realizacji projektu Pani Leonardzie Barabasz byłemu sołtysowi Sołectwa Kunowo, która była współinicjatorką budowy świetlicy wiejskiej w Kunowie. Do podziękowań dołączyli się Antoni Kapeja, Przewodniczący Rady Miejskiej w Łobżenicy oraz Sylwester Warpiński, obecny sołtys Kunowa. Gratulowali także przedstawiciele Rady Powiatu w Pile:
- Dzięki takim inwestycjom nasza gmina pięknieje. Nowa świetlica pomoże w aktywizacji oraz integracji wszystkich mieszkańców wsi. Wierzę, że mieszkańcy zadbają oto, aby tętniło w niej życie - dodał Kazimierz Wasiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Pile.
- Bardzo się cieszę, że nowo wybudowana świetlica przyczyni się m.in. do budowania społecznych więzi. Gratuluję współorganizatorom, jak i mieszkańcom - stwierdziła Zdzisława Bosak-Kawa, radna Rady Powiatu w Pile.

Nowo wybudowana świetlica posiada dużą salę spotkań, kuchnię z wyposażeniem, dwie łazienki, w tym jedną dostosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. W świetlicy będą organizowane spotkania, zebrania mieszkańców wsi, a także planowane są zajęcia z animatorem kultury.

Projekt pn. „Przebudowa oraz rozbudowa świetlicy wiejskiej w miejscowości Luchowo oraz rozbiórka i budowa świetlicy wiejskiej w zabudowie bliźniaczej w miejscowości Kunowo, gmina Łobżenica” został dofinansowany ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 i w części dotyczącej świetlicy w Kunowie dofinansowany kwotą w wysokości 181 345 zł.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 285 000 zł.
 
 
Zapisz się na newsletter