Data: 14-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Samorządowcy i wieniec z powiatu pilskiego na III Ogólnopolskim Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi W niedzielę, 13 września br., w Bralinie koło Kępna odbyło się III Ogólnopolskie Święto Wdzięczni Polskiej Wsi. Inicjatorem wydarzenia organizowanego od 2018 r. jest premier Mateusz Morawiecki. Święto jest wyrazem wdzięczności dla polskiej wsi oraz rolników za ich ciężką pracę.

Na uroczystości nie zabrakło reprezentacji Powiatu Pilskiego wraz z wieńcem dożynkowym. Obecni byli: wicestarosta Arkadiusz Kubich, burmistrz Miasta i Gminy Wysoka Artur Kłysz, a także mieszkańcy wsi Czajcze, którzy przygotowali dożynkowy wieniec. Warto przypomnieć, że wieniec sołectwa Czajcze (reprezentujący gminę Wysoka) zdobył pierwsze miejsce na ubiegłorocznych dożynkach powiatowych, które odbyły się w Łobżenicy. W 2016 roku natomiast przygotowany przez nich wieniec zdobył pierwsze miejsce na dożynkach wojewódzkich w Liskowie w powiecie kaliskim.

- Jestem dumny, że miałem zaszczyt reprezentować władze i mieszkańców Powiatu Pilskiego na Święcie Wdzięczni Polskiej Wsi. Niestety, w tym roku pandemia uniemożliwiała nam osobiste spotkania z rolnikami i mieszkańcami wsi, by podziękować im za ciężką pracę, ale nasze uznanie dla pracy rolnika jest niezmienne. Chciałbym też podziękować mieszkańcom wsi Czajcze za okazały wieniec, który zdaniem wielu uczestników, był najpiękniejszym wieńcem na uroczystości – mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.