Młodzi piłkarze opanowali Stadion Powiatowy

Data: 14-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Młodzi piłkarze opanowali Stadion Powiatowy Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile po raz kolejny był miejscem rozgrywek szkółek piłkarskich. W niedzielę, 13 września 2020 r., odbyły się tu dwa turnieje zorganizowane przez UKS Football Academy Piła. Wzięło w nich udział łącznie 250 młodych adeptów sztuki piłkarskiej z rocznika 2012 oraz 2013 i młodszych z 7 szkółek. Starosta Pilski objął turnieje Patronatem Honorowym a Powiat Pilski wsparł je organizacyjnie.

Na boisku, w Turnieju Żaka Młodszego zmierzyli się młodzi piłkarze z drużyn: Football Academy Piła 1, Football Academy Piła 2, AP MOSiR Piła, AP Reissa Pila , UKS Soccer Piła 1, UKS Soccer Piła 2  i Noteć Czarnków.

Z kolei w Turnieju Żaka Starszego zagrały drużyny: Football Academy Piła 1, Football Academy Piła 2, AP Reissa 1, AP Reissa 2, UKS Soccer Piła 1, UKS Soccer Piła 2, AP MOSiR Pila, UKS Kotuń, LPF Trzcianka i Lubaszanin.

- Takie wydarzenia pokazują, jak bardzo była potrzebna odbudowa Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile, nie tylko młodym piłkarzom. To niezwykle budujące, że tak chętnie z niego korzystają, bo przecież wszyscy czekamy na odrodzenie piłki nożnej w Pile. Ze stadionu codziennie korzystają również inni sportowcy, przede wszystkim ci, którzy chcą pobiegać po nowej bieżni. Plac zabaw i siłowania pod chmurką także są oblegane. Ruch na całym obiekcie jest coraz większy – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.

Stadion jest otwarty dla wszystkich mieszkańców codziennie, do późnych godzin wieczornych, także po zmroku, bo jest znakomicie oświetlony.

- Zapraszam, korzystajcie z tego obiektu, oczywiście za darmo. Odbudowaliśmy go dla Was – dodaje starosta Eligiusz Komarowski.
 
Zapisz się na newsletter