Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Podziękowania dla rolników

Data: 10-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Podziękowania dla rolników Koniec żniw był zawsze uroczyście obchodzony podczas dożynek organizowanych w gminach powiatu pilskiego. Ich podsumowaniem były dożynki powiatowe, podczas których mieszkańcy z całego regionu dziękowali rolnikom za ich trud, dzielili się chlebem, podziwiali dożynkowe wieńce. Dożynkom zawsze towarzyszyła wspaniała zabawa.
Tak było nie dalej niż 9 września 2018 roku podczas Dożynek Powiatowych w Pile zorganizowanych na Stadionie Powiatowym przy ul. Okrzei, gdzie do późnych godzin wieczornych tysiące mieszkańców wspólnie świętowało. Wcześniej, w kościele pod wezwaniem Świętej Rodziny w Pile odbyła się msza święta, potem barwny korowód przeszedł ulicami miaasta.
Podobnie uroczyście obchodziliśmy Święto Plonów 8 września 2019 roku podczas Powiatowo-Gminnych Dożynek, które odbyły się w Łobżenicy. 

Niestety, w tym roku, epidemia uniemożliwła nam wspólne obchody dożynek. Pamiętamy jednak o rolnikach, którym Eligiusz Komarowski, starosta pilski składa serdeczne podziękowania.   

- Dożynki są mocno zakorzenione w polskiej tradycji. To piękne święto, dlatego tak ważne jest, by tę tradycję zachować i pielęgnować. Jestem pewien, że w przyszłym roku Święto Plonów będziemy obchodzić wspólnie, tak jak należy. Dziękuję wszystkim rolnikom, sadownikom, działkowcom, wszystkim producentom żywności za ich codzienną ciężką pracę. Tradycyjnie życzę, by nigdy nikomu chleba nie zabrakło, a jego podział był zawsze sprawiedliwy.

A już w najbliższą niedzielę, 13 września w wielkopolskim Bralinie k. Kępna odbędzie się III Ogólnopolskie Święto „Wdzięczni Polskiej Wsi”. Inicjatorem wydarzenia jest Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Na tej uroczystości nie zabraknie reprezentacji Powiatu Pilskiego, a także wieńca dożynkowego, który przygotowuje sołectwo Czajcze z gminy Wysoka. Na pewno będziemy godnie reprezentowani.
Przypomnijmy, że wieniec przygotowany przez mieszkańców Czajcze w 2016 r. podczas Dożynek Wojewódzkich w Liszkowie w powiecie kaliskim wygrał konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group