30 lat Związku Artystów Plastyków i honorowe odznaczenia

Data: 08-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

30 lat Związku Artystów Plastyków i honorowe odznaczenia  
W Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia Związku Plastyków, którego założycielem jest Wacław Kubski, obecnie prezes Zarządu Krajowego Związku Plastyków Artystów RP.
Uroczystość była okazją do wręczenia medali przyznanych przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 
Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymał Wacław Kubski, który od lat działa na rzecz popularyzacji talentu wielu twórców z naszego regionu, którzy osiągają artystyczne sukcesy.
Odznaki honorowe „Zasłużony dla Kultury Polskiej” otrzymali m.in.: Krystyna Noska, Danuta Grabowska, Kazimierz Meisinger.     
 

Gratulacje wyróżnionym złożył Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile, który wręczył Wacławowi Kubskiemu również pamiątkowy grawerton z życzeniami od Eligiusza Komarowskiego, Starosty Pilskiego.
-  Chciałbym pogratulować i podziękować za te 30 lat pracy na rzecz krzewienia kultury wyższej na terenie Piły i regionu. Podziękowania składam wszystkim współpracownikom i członkom ZAPRP, którzy oddali kawałek siebie i swojego życia pozostawiając piękna spuściznę dla dalszych pokoleń. Gratuluję również laureatowi otrzymania Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, niech to będzie namacalny dowód poświęcenia i pracy jakie Pan włożył w środowisko artystyczne – powiedział Przemysław Pochylski.  
 
Zapisz się na newsletter