Prace przy budowie chodnika Górka Klasztorna-Wiktorówko

Data: 08-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Prace przy budowie chodnika Górka Klasztorna-Wiktorówko Trwa budowa nowego 1,5 - kilometrowego odcinka chodnika pomiędzy miejscowościami Górka Klasztorna - Wiktorówko w gminie Łobżenica.

Inwestycja o wartości 720 tysięcy realizowana jest z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych, w wysokości  430 tys. zł, pozostałe środki to wkład własny Powiatu Pilskiego.
Budowa chodnika z Górki Klasztornej do Wiktorówka ma się zakończyć w październiku.
Inwestycja znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców i wszystkich pielgrzymów odwiedzających Sanktuarium w Górce Klasztornej.

W 2018 roku, za blisko 100 tysięcy złotych wybudowany został 230 - metrowej długości chodnik przy Sanktuarium w Górce Klasztornej. Inwestycję, po połowie sfinansowali wtedy Powiat Pilski i gmina Łobżenica.