Czytanie Balladyny w BWA z relacją na żywo na Fb Powiatu

Data: 05-09-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Czytanie Balladyny w BWA z relacją na żywo na Fb Powiatu

4 września w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie w Galerii Biura Wystaw Artystycznych odbyło się wspólne czytanie Balladyny Juliusza Słowackiego.

Po raz pierwszy relację z tego wydarzenia można było oglądać na żywo na naszej stronie na Fb.

Oto nasi aktorzy, którzy wcielili się w bohaterów Balladyny:

Balladyna: Kinga Mikołajewska, nauczycielka Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pole,
Alina - Joanna Wyrwa-Krzyżańska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pile,
Kirkor - aktor Cezary Andrzej Krajewski,
Fon Kostryn - poseł Grzegorz Piechowiak
Kanclerz - Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski,
Wdowa - Iwona Schulz, radna Rady Powiatu w Pile,
Chochlik - poseł Marta Kubiak,
Goplana - Sylwia Jułga, p.o. dyrektora Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile,
Pustelnik - Piotr Grześ,  dziennikarz i telewizyjny prezenter,
Filon - Piotr Halama, dyrektor Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile,
Grabiec - Artur Bąk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pile,

W pozostałych rolach wystąpili: Gralon - Paweł Kamiński - zastępca komendanta powitowego PSP w Pile, Lekarz Koronny - Tomasz Słoboda, radny Rady Miasta w Pile, Żołnierz - Łukasz Grzybek, Goniec - Monika Kubiak-Majewska, radna Rady Powiatu w Pile, Skierka - Martyna Mikołajczak.

Narrację sztuki prowadził Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP w Pile.
Wszystkim należą się ogromne brawa.