Piłkarska inauguracja odnowionego stadionu przy Okrzei w Pile

Data: 30-08-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Piłkarska inauguracja odnowionego stadionu przy Okrzei w Pile Były bramki i świetna zabawa. Pierwsze mecze piłkarskie na zmodernizowanym Stadionie Powiatowym w Pile za nami. Odnowiona murawa sprawdzona, opinie piłkarzy są jak najbardziej pozytywne. Do tego wydarzenie miało cel charytatywny, zbierano środki na leczenie chorych dzieci.

W sobotę Stadion Powiatowy przy Okrzei w Pile, po dłużej przerwie, podczas której został całkowicie zmodernizowany, był areną piłkarskich zmagań.
O godz. 14.00 rozpoczął się turniej szkółek piłkarskich, w którym wzięło udział blisko 70 dzieci. Turniej otworzył Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile oraz podkom. Przemysław Zublewicz, przewodniczący NSZZ Policjantów w Szkole Policji w Pile oraz Stowarzyszenia Policjantów, który od 7 lat  jest jego organizatorem.
- Wcześniej odbywał się w szkole Policji, ale z uwagi na koronawirusa zwróciliśmy się do Starosty Pilskiego Eligiusza Komarowskiego o udostępnienie zmodernizowanych obiektów na Stadionie Powiatowym w Pile, gdzie można zorganizować wydarzenie w warunkach bezpiecznych z  zachowaniem dystansu - mówi.
- Turniej ma cel charytatywny, a promowanie sportu wśród dzieci i młodzieży to ważne zadanie Powiatu Pilskiego. Temu ma właśnie ma służyć odnowiony Stadion Powiatowy przy ul. Okrzei w Pile – wyjaśnia starosta Eligiusz Komarowski.
Tym razem środki był zbierane na leczenie chorych dzieci: Julii Czerepaniak i Hani Łączkowskiej.

O godz. 18.00 rozpoczął się mecz Powiat Pilski i Przyjaciele z legendarną drużyną MKP 1999 Piła.
Piłkarzy i widzów przywitał starosta Eligiusz Komarowski.
- Spotykamy się w szczególnym miejscu, które ma blisko 100-letnią historię, na którym odbywały się wielkie wydarzenia sportowe. Postanowiliśmy to miejsce zmodernizować i przywrócić do życia. Niech jak najlepiej ponownie służy wszystkim mieszkańcom. Z pewnością będziemy się tutaj często spotykać podczas ciekawych wydarzeń sportowych i rekreacyjnych. Ale możecie Państwo przyjść na stadion codziennie, pobiegać na nowej bieżni, możecie skorzystać z siłowni, dzieci z placu zabaw. Zapraszam – powiedział starosta.

Mecz był pełen sportowej walki. Wygrała drużyna Powiat i Przyjaciele, wsparta przez poseł Martę Kubiak.
Ale nie wynik był najważniejszy. Za nami udana sportowa inauguracja zmodernizowanego Stadionu Powiatowego przy Okrzei w Pile połączona ze wsparciem chorych dzieci.
Zapisz się na newsletter