Militarna integracja mundurowych rodzin

Data: 24-08-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Militarna integracja mundurowych rodzin W sobotę w Bornem Sulinowie odbył się Piknik Służb Mundurowych, którego organizatorami były związki zawodowe policjantów i strażaków z miasta Piły.

Piknik zawsze odbywał się z okazji Dnia Dziecka w Pile, jednak teraz z uwagi na pandemię, zorganizowano go w Muzeum Militarnej Historii w Bornem Sulinowie.

Była to doskonała okazja nie tylko do integracji mundurowych rodzin ale także interesujące spotkanie z historią.

Spore wrażenie robiły prezentacje pojazdów militarnych, ale jeszcze większe możliwość przejażdżki nimi. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci pilskich policjantów i strażaków.

Piknik miał też cel charytatywny, zbierane były pieniądze na leczenie chorej na SMA Hani Łączkowskiej.

Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Powiatu Pilskiego.

- Dziękuję członkom i wolontariuszom Muzeum Historii Militarnej w Bornem Sulinowie za wspaniałe przyjęcie, życzliwość i gościnność a organizatorom, związkowcom z Policji i Straży Pożarnej za świetną inicjatywę – powiedział starosta pilski Eligiusz Komarowski.