Starosta uhonorowany medalem NSZZ Policjantów

Data: 21-08-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starosta uhonorowany medalem NSZZ Policjantów Starosta Pilski Eligiusz Komarowski uhonorowany został Medalem 30-lecia Powstania NSZZ Policjantów. Medal został wręczony 21 sierpnia, podczas uroczystej zbiórki w Szkole Policji w Pile, gdzie prężnie działa Zarząd Szkolny Związku.

- Jest to dla mnie duże wyróżnienie ponieważ bardzo sobie cenię współpracę z Zarządem Szkolnym NSZZ Policjantów w Szkole Policji. Związkowcy, to ludzie z pasją, którzy z wielkim zaangażowaniem działają na rzecz swoich kolegów policjantów i ich rodzin. Wielkie słowa uznania za wszystko co robicie dla kadry Szkoły Policji oraz mieszkańców Piły i całego regionu. Życzę Wam dalszych sukcesów w pracy społecznej – powiedział starosta pilski, Eligiusz Komarowski.

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów działa od 30 lat. Członkowie Związku niosą pomoc funkcjonariuszom i ich rodzinom, a także policyjnym emerytom i rencistom. Ale nie tylko, angażują się bowiem także w akcje charytatywne pomagając w zbiórce pieniędzy na leczenie chorych dzieci. Integrują też pilskie służby mundurowe choćby poprzez organizację wspólnych pikników czy rodzinnych dni dziecka. Doceniając aktywność związkowców, na początku bieżącego roku, Zarząd Powiatu w Pile nominował Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów Szkoły Policji w Pile, do prestiżowego tytułu Lider Sukcesu 2019.

Przewodniczącym Zarządu Szkolnego NSZZ Policjantów w Szkole Policji jest podkom. Przemysław Zublewicz. Za ofiarną działalność publiczną i działalność charytatywną został on w tym roku uhonorowany przez Prezydenta RP Brązowym Krzyżem Zasługi, a w roku ubiegłym, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, odznaczył go Brązowym Medalem za Zasługi dla Policji.
Zapisz się na newsletter