Doskonała lekcja biologii i ekologii na świeżym powietrzu

Data: 25-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Doskonała lekcja biologii i ekologii na świeżym powietrzu Podczas rodzinnych wycieczek warto zatrzymać się na ścieżce edukacyjnej, urządzonej nieopodal Starostwa Powiatowego w Pile, przy wjeździe na pilska Wyspę od strony alei Niepodległości.  

Miejsce to ma ogromny walor edukacyjny zwłaszcza dla dzieci i młodzieży. W przystępny i atrakcyjny sposób można się tu dowiedzieć, jak chronić środowisko, jak segregować odpady, poznać zwierzęta i bogatą roślinność powiatu pilskiego.  

A wszystko przy pomocy grafik z krótkimi i treściwymi opisami, tablic z zagadkami. W jednej z tablic zamontowano nawet moduł dźwiękowy, to szczególna atrakcja dla dzieci!

Stoją tu również ławeczki, ale żeby nie było nudno – z nadrukami zdjęć i haseł ekologicznych. Zamontowano stoły z grafikami, przy których można również usiąść i sporo się dowiedzieć.  Słowem atrakcyjna lekcja biologii i ekologii na świeżym powietrzu.
Kto jeszcze tu nie był, zapraszamy!

Ścieżka powstała w ramach projektu „Eko-Edukacja w powiecie pilskim – Etap I” zrealizowanego przez Powiat Pilski razem z Nadleśnictwem Zdrojowa Góra i Nadleśnictwem Kaczory. To projekt, na który Powiat Pilski zdobył unijne dofinansowanie (WRPO 2014-2020) ponad 1 mln 197 tys. zł, przy całkowitej jego wartości blisko 1 mln 733 tys. zł.
Zapisz się na newsletter