Umowa z wykonawcą na budowę Oddziału Chemioterapii podpisana!

Data: 23-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Umowa z wykonawcą na budowę Oddziału Chemioterapii podpisana! W Szpitalu Specjalistycznym w Pile podpisano umowę z firmą Nova Term sp. z o.o. w Pile, która wykona modernizację i rozbudowę Oddziału Chemioterapii. W ciągu kilku miesięcy dla pacjentów onkologicznych powstanie oddział na miarę XXI wieku. 

Inwestycję sfinansują dwa samorządy Powiat Pilski i Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Każdy przeznaczył po ok. 2 mln zł.
- Kwestia powstania nowoczesnego Oddziału Chemioterapii od tego momentu jest już kwestią kilku miesięcy. Dzięki współpracy Powiatu Pilskiego z Samorządem Województwa Wielkopolskiego na czele z panem Marszałkiem Markiem Woźniakiem dwie jednostki, czyli Powiat i Województwo sfinansowały praktycznie budowę Oddziału, który tutaj za chwilę powstanie. Jestem pewien, że firma, która została wybrana, wykona to zadanie bardzo dobrze. Mamy z nią dobre doświadczenie, bo pracowała już dla Powiatu Pilskiego realizaując modernizację naszego budynku przy alei Wojska Polskiego 49b w Pile. Wiemy, że działa profesjonalnie i terminowo – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.    
 
Andrzej Cieślik, prezes Zarządu Nova Term Sp. z o.o. przyznał, że z ogromną satysfakcją będzie teraz realizował kolejną tak ważną inwestycję.
Wojciech Szafrański, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Pile, który podpisał umowę z wykonawcą stwierdził:  
- Ta informacja jest szczególnie ważna dla naszych pacjentów i pracowników, którzy na tę inwestycję dość długo czekali. Podpisanie umowy daje możliwość, aby za 6 miesięcy warunki funkcjonowania Oddziału Chemioterapii w pilskim szpitalu były na miarę XXI wieku.    

Chodzi o modernizację istniejących wolnych pomieszczeń w szpitalu na potrzeby Oddziału Chemioterapii i przystosowanie ich do standardów leczenia pacjentów onkologicznych.

Oddział Chemioterapii liczący obecnie 10 łóżek zostanie przeniesiony na 4 piętro - docelowo będzie tam 26 łóżek. W ramach jego struktury, na niskim parterze (poziom -1), powstanie ambulatorium chemioterapii jednodniowej liczące 8 stanowisk oraz zaplecze: pokój przygotowań, sala zabiegowa, gabinet badań, sekretariat.
Nastąpi rozdział między częścią szpitalną, a ambulatoryjną, w której pacjenci będą poddawani zabiegom jednodniowej chemioterapii. To rozwiązanie korzystniejsze dla pacjentów.
Zapisz się na newsletter