Powstanie ścieżka rowerowa Ujście-Byszki-Dziembowo

Data: 21-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powstanie ścieżka rowerowa Ujście-Byszki-Dziembowo Budowa 10-kilometrowej ścieżki rowerowej na trasie Ujście-Byszki-Dziembowo wzdłuż dwóch dróg powiatowych nr 1160P i 1161P to kolejne ważne przedsięwzięcie, które zamierza zrealizować Powiat Pilski, tym razem we współpracy z Gminą Ujście i Kaczory.
Nowa ścieżka przede wszystkim zwiększy bezpieczeństwo w ruchu drogowym, uatrakcyjni ofertę turystyczną naszego regionu, na czym skorzystają lokalni przedsiębiorcy, choćby z branży agroturystyki. Ścieżka uatrakcyjni wypoczynek mieszkańcom i turystom oraz wszystkim rowerzystom, których w naszym powiecie jest bardzo wielu. 

We wtorek, 21 lipca odbyło się spotkanie robocze na drodze między Ujściem, a Byszkami, w jednym z miejsc, gdzie przebiegać ma ścieżka rowerowa.
Uczestniczyli w nim przedstawiciele Zarządu Powiatu w Pile: Eligiusz Komarowski, starosta pilski, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski, Maria Bratkowska, etatowy członek Zarządu oraz Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu, a jednocześnie radny Rady Powiatu w Pile z okręgu Ujście-Szydłowo.
- Przede wszystkim jako radny z tego okręgu niezmiernie cieszę się, że ta inicjatywa ma dzisiaj swój pierwszy etap i w końcu z nią ruszamy. Obok obwodnicy Ujścia budowa ścieżki rowerowej była moim priorytetem w programie wyborczym. Ścieżka rowerowa powstanie na niezwykle malowniczej trasie. Wiele osób jeździ tu na wycieczki rowerowe, zwłaszcza rodziny z dziećmi. Niebawem tasa ta będzie bezpieczna, a dla mnie jako pedagoga, bezpieczeństwo dzieci jest sprawą nadrzędną – powiedział Marek Kamiński.    
 
Również Roman Wrotecki, burmistrz Ujścia nie kryje zadowolenia z tej długo oczekiwanej przez mieszkańców inwestycji.
- Cieszę się, że została podjęta ta inicjatywa, o której mówimy od wielu lat. Odbyło się wiele rozmów i nieformalnych spotkań z członkiem Zarządu Markiem Kamińskim, aby zrealizować to ważne przedsięwzięcie, które dotyczy bezpieczeństwa i turystyki. Uważam, że to najpiękniejsze miejsce ze wszystkich w powiecie pilskim, w których ścieżki rowerowe powstają. Wierzę, że jak Zarząd Powiatu za tę inicjatywę się zabrał, to na pewno doprowadzi ją do szczęśliwego finału – podkreślił.  
Koncepcja budowa ścieżki została opracowana przez gminę Ujście i została już przekazana władzom Powiatu. Docelowo ma biec także do Piły.
 
Zapisz się na newsletter