Budowa chodnika Górka Klasztorna - Wiktorówko

Data: 10-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Budowa chodnika Górka Klasztorna - Wiktorówko Rusza budowa chodnika z Górki Klasztornej do Wiktorówka
 
Rusza II etap budowy chodnika z Górki Klasztornej do miejscowości Wiktorówko. 10 lipca br. starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz wicestarosta Arkadiusz Kubich podpisali umowę z głównym wykonawcą, firmą BU-DRO-MEL z Białośliwia. Jest to kolejna inwestycja Powiatu Pilskiego, która uzyskała dofinansowanie z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.
 
W 2018 roku, za blisko 100 tysięcy złotych wybudowany został 230 - metrowej długości chodnik przy Sanktuarium w Górce Klasztornej. Inwestycję, po połowie sfinansowali wtedy Powiat Pilski i gmina Łobżenica. Teraz przyszedł czas na kolejny etap, blisko 1,5 – kilometrowy odcinek, od Sanktuarium do Wiktorówka.
 
,,To kolejne zadanie, które będziemy realizować przy wsparciu środków z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Inwestycja kosztować będzie blisko 720 tysięcy złotych. Dofinansowanie z FDS wynosi 60 procent, czyli blisko 430 tys. zł, pozostałe - prawie 300 tysięcy złotych, to wkład własny Powiatu. Kolejną istotną kwestią jest plan budowy obwodnicy północnej Powiatu Pilskiego. – mówi starosta pilski Eligiusz Komarowski.
 
Chodnik będzie miał szerokość 2 metrów, wykonany zostanie z kostki brukowej, a wzdłuż chodnika wykonane zostaną zjazdy do nieruchomości. W ramach zadania powstanie także przejście dla pieszych.
 
,, Inwestycja ma na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców i wszystkich pielgrzymów odwiedzających Sanktuarium w Górce Klasztornej. Dlatego powstanie nowy chodnik z kostki brukowej betonowej, przejście dla pieszych na wysokości skrzyżowania z drogą gminną w Górce Klasztornej, a wzdłuż chodnika wykonane zostaną zjazdy do nieruchomości" – informuje Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
 
Kazimierz Wasiak przewodniczący Rady Powiatu Pilskiego przypomniał smutne okoliczności wypadku śmiertelnego w tym miejscu, co jeszcze bardziej zdopingowało wszystkich do wspólnej pracy nad tym projektem i poprawy bezpieczeństwa w całym regionie.
 
Ewa Ramusiewicz i Zdzisława Bosak-Kawa radne Rady Powiatu Pilskiego podkreśliły, że chodnik z Górki Klasztornej do Wiktorówka to inwestycja, na którą oczekiwali mieszkańcy gminy Łobżenica.

Sołtys Wiktorówka Franciszek Kapeja podziękował wszystkim zaangażowanym stronom i podkreślił znaczenie tej inwestycji dla mieszkańców.
 
Zakończenie budowy chodnika z Górki Klasztornej do Wiktorówka planowane jest na 9 października 2020 r.

***
ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY 
Zapisz się na newsletter