Data: 06-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jubileusz 70 - lecia Polskiego Związku Wędkarskiego i XXXIII Zawody spławikowe im J. Różańskego W dniu 5 lipca 2020 r. na Zalewie Koszyce II w Pile odbyły się Zawody spławikowe Prezesów Kół i działaczy wędkarskich Okręgu Nadnoteckiego PZW im. Józefa Różańskiego. Honorowy Patronat nad Zawodami objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Zawody były jednym z elementów obchodów Jubileuszu 70 lecia Polskiego Związku Wędkarskiego. Organizatorem zawodów był Zarząd Koła PZW Gwda z Piły.

Przy sprzyjającej pogodzie do Zawodów przystąpiło 27 wędkarzy z całego Okręgu Nadnoteckiego. Sędzią głównym zawodów był kol. Józef Jeziorski.
Po 3 godzinnych zmaganiach, Komisja sędziowska przystąpiła do podsumowania wyników zawodów:

1 miejsce – Kowaluk Krzysztof – 5965 pkt – PZW Trzcianka Miasto,
2 miejsce – Kijek Roman – 5185 pkt – członek Zarządu ON PZW,
3 miejsce – Aniserowicz Zbigniew – 4815 pkt – PZW Philips Piła,
4 miejsce – Szczepaniak Kamil – 4625 pkt – PZW GWDA Piła,
5 miejsce – Kuczyński Paweł – 2885 pkt – PZW Złotów Miasto,
6 miejsce – Kleige Piotr – 2740 pkt – PZW Ryczywół,
7 miejsce – Łoś Waldemar – 2735 pkt – PZW Energaz Piła,
8 miejsce – Schulz Zenon – 2700 pkt – PZW Piła Podlasie,
9 miejsce – Kołodziejski Jan – 2580 pkt – PZW Nafta Piła,
10 miejsce – Turowski Wojciech – 2290 pkt – PZW Złota Kaczka Piła.

Pierwszych sześciu najlepszych zawodników wyróżniono pucharami i medalami. Wyróżnienia wręczał na podsumowanie zawodów Arkadiusz Kubich, Wicestarosta Pilski wraz z Prezesem ON PZW kol. Czesławem Pachowiczem.

Wszyscy uczestnicy zawodów wyróżnieni zostali nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Starostę Pilskiego. Ponadto otrzymali okolicznościowy znaczek z okazji Jubileuszu 70-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego.

Również z okazji doniosłego Jubileuszu 70-lecia PZW, Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski w imieniu własnym oraz Starosty Pilskiego przekazał na ręce Prezesa Okręgu Nadnoteckiego PZW Czesława Pachowicza okolicznościowy grawerton - Gratulacje z okazji 70 - lecia Polskiego Związku Wędkarskiego. Dziękuję wszystkim członkom i działaczom zrzeszonym, którzy przyczyniają się do rozwoju stowarzyszenia. Wasza popularyzacja wędkarstwa jest godna najwyższego szacunku.