Ponad 720 tys. zł rządowych środków na chodnik w Górce Klasztornej

Data: 03-07-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Ponad 720 tys. zł rządowych środków na chodnik w Górce Klasztornej Umowa z Wojewodą Wielkopolskim o dofinansowanie budowy chodnika Górka Klasztorna-Wiktorówko podpisana! Powiat Pilski na to zadanie pozyskał ponad 720 tys. zł dotacji z państwowego Funduszu Dróg Samorządowych.
 
Umowę w imieniu władz Powiatu Pilskiego na przekazanie środków na zadanie pn. „Budowa chodnika przy drodze powiatowej nr 1052P Górka Klasztorna -Wiktorówko-etap II” podpisali Arkadiusz Kubich Wicestarosta Pilski i Tomasz Pawłowski Skarbnik Powiatu Pilskiego.  
- To kolejne zadanie, które będziemy realizować przy wsparciu środków z Funduszu Dróg Samorządowych. Podobnie korzystają z nich nasze gminy w powiecie pilskim, które dzięki rządowemu wsparciu także realizują wiele ważnych dla bezpieczeństwa mieszkańców inwestycji – mówi wicestarosta Arkadiusz Kubich.     
 
Całkowita wartość zadania wynosi 1 205 147,80 zł z czego z Funduszu Dróg Samorządowych Powiat pozyskał 722 661,00 zł. Pozostałe środki w kwocie 482 486,80 zł zagwarantowano w budżecie powiatu pilskiego.
 
Inwestycja obejmuje budowę nowego chodnika z kostki brukowej betonowej o szerokości 2 m. Wzdłuż chodnika wykonane zostaną zjazdy do nieruchomości.

W ramach zadania wykonane zostanie również przejście dla pieszych (oznakowanie pionowe i poziome) na wysokości skrzyżowania z drogą gminną w m. Górka Klasztorna.
 
Początek budowy zaplanowano na połączeniu z istniejącym już chodnikiem przy Sanktuarium Maryjnym w Górce Klasztornej, wybudowanym przez Powiat Pilski
w 2018 r. i prowadzącym dalej do m. Łobżenica. Natomiast koniec - przy budynku nr 50 w m. Wiktorówko.
 
 
Zapisz się na newsletter