Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Szkoła Ćwiczeń dla nauczycieli w I LO w Pile za 1,3 mln zł

Data: 23-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Szkoła Ćwiczeń dla nauczycieli w I LO w Pile za 1,3 mln zł W I LO przy W. Pola w Pile powstanie Szkoła Ćwiczeń - profesjonalne centrum szkolenia nauczycieli i studentów kierunków nauczycielskich, w którym będą doskonalić praktyczne metody nauczania. W efekcie uczniowie mają lepiej wykorzystywać wiedzę teoretyczną w praktyce, np. w swoim przyszłym miejscu pracy.   
 
- To kolejny kolejna inwestycja w I LO w Pile. w szkole z ogromnymi tradycjami, która po latach stagnacji w ostatnich trzech latach nareszcie rozkwita. Przypomnę, że w ubiegłym roku otwarto tu nowocześnie wyposażone Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej dla mieszkańców całego powiatu, a  po długich latach oczekiwań ruszyła w końcu budowa hali sportowej za blisko 15 mln zł, która już 31 października ma być gotowa – podkreśla Eligiusz Komarowski, starosta pilski.    
 
Szkoła Ćwiczeń to będzie nowoczesny ośrodek edukacji nauczycieli oraz studentów kierunków nauczycielskich, pierwszy tego typu, który powstanie w szkole na terenie powiatu pilskiego. Będzie współpracował z innymi ośrodkami dydaktycznymi m.in. z Państwową Uczelnią Stanisława Staszica w Pile. 
 
To projekt wartości 1,3 mln zł. Środki w 100 procentach Powiat Pilski pozyskał z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.   
 
Przedstawiciele władz powiatu: Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Arkadiusz Kubich już podpisali umowę w MEN na sfinansowanie tego projektu.
- Szkoła Ćwiczeń ma na celu zmienić podejście do dydaktyki, z naciskiem na nauczanie praktyczne i eksperymentalne. Nauczyciele przejdą szkolenia z nowych metod nauczania praktycznego. W efekcie uczniowie mają nauczyć się lepiej wykorzystywać wiedzę nabytą w szkole w swoim przyszłym miejscu pracy. Tego dzisiaj od pracowników oczekują pracodawcy, kreatywnosci, analitycznego myślenia i wykorzystania wiedzy w praktyce – tłumaczy starosta Eligiusz Komarowski.
 
W projekcie weźmie udział łącznie ponad 120 osób, zajęcia obejmą 200 godzin. Co warto podkreślić, nauczyciele będą mogli podnosić kompetencje na miejscu, bez konieczności wyjazdu w delegacje.    
 
Wyposażenie pracowni za 350 tys. zł
Na potrzeby nowej Szkoły Ćwiczeń w I LO zostanie doposażonych 8 pracowni: (do nauki: j. angielskiego, niemieckiego, matematyki, informatyki, biologii, chemii, fizyki, geografii). Trafią do nich nowe komputery z oprogramowaniem, tablety, monitory interaktywne, projektory, kamery, multimedialne atlasy. Całość o łącznej wartości 350 tys. zł.
Jak podkreśla Angelika Zygmunt, dyrektor szkoły - skorzystają na tym również uczniowie I LO.  
 
W projekcie weźmie udział 7 szkół: Zespół Szkół Technicznych w Pile, Zespół Szkół przy Teatralnej, Zespół Szkół Budowalnych, Zespół Szkół Ekonomicznych, SOSW w Pile oraz Szkoły Podstawowe w Kruszewie i w Nowej Wsi Ujskiej.
- Bardzo się cieszę, że dołączą do niego placówki z mojej gminy – komentuje z kolei Marek Kamiński, członek Zarządu Powiatu w Pile, jednocześnie i radny Rady Powiatu z gminy Ujście.

Wicestarosta Arkadiusz Kubich oraz Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile zaznaczyli wagę inwestycji w oświacie, które poczynił i nadal czyni Powiat Pilski oraz wsparcie rządowe, jakie otrzymujemy na te inwestycje.   
 
SZCZEGÓŁY:  
Projekt pn. „Utworzenie Szkoły Ćwiczeń w powiecie pilskim
Kwota dofinansowania i wartość projektu: 1 324 965, 14 zł  - Program OperacyjnyWiedza Edukacja Rozwój (POWER)  

Okres realizacji: od 1 stycznia 2021 do 31 lipca 2022r.
Zajęcia: szkolenia/coaching/warsztaty dla ok 70 nauczycieli i studentów, lekcje pokazowe, konsultacje indywidulane.

Szkoła Ćwiczeń będzie współpracować z placówkami wspierającymi, m.in. poradniami psychologiczno-pedagogicznymi, bibliotekami pedagogicznymi, placówkami doskonalenia nauczycieli i szkołami wyższymi m.in. PUSS w Pile.
Projekt realizowany będzie w partnerstwie z firmą Euro-Innowacje z Poznania.

ZOBACZ MATERIAŁ FILMOWY 

 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group