Jak rozwinąć turystykę?

Data: 11-03-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Jak rozwinąć turystykę?

O nowych kierunkach badań w naukach geograficznych i rozwoju turystyki w regionie pilskim rozmawiano podczas konferencji zorganizowanej w Zamiejscowym Ośrodku Dydaktycznym Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Pile. Rolę jednego z wykładowców pełnił prof. Leszek Kasprzak, dziekan Wydziału Nauk Geograficznych i Geologicznych poznańskiego Uniwersytetu, który w swojej przemowie skoncentrował się na dolinie Noteci.

Konferencję otworzył prof. Stanisław Lorenc. Dla dyrektora Ośrodka w Pile, uznanego geologa, tematyka konferencji również jest bardzo bliska. W gronie wykładowców byli także: prof. Zygmunt Młynarczyk, dr Alina Zajadacz, dr Dorota Matuszewska, dr Paweł Owsianny i dr Krzysztof Piotrowski. Głos zabrała też Elżbieta Walkowiak, Wielkopolski Kurator Oświaty.

Jednym z honorowych patronów wydarzenia był starosta pilski Mirosław Mantaj.