Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Nowy samochód dla OSP Miasteczko Krajeńskie przy wsparciu Powiatu

Data: 19-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowy samochód dla OSP Miasteczko Krajeńskie przy wsparciu Powiatu 18 czerwca miało miejsce uroczyste przekazanie terenowego samochodu gaśniczego dla jednostki OSP w Miasteczku Krajeńskim.
Wóz  kosztował 56 100 zł. Do jego zakupu w 50 procentach, w kwocie 28,500 zł dołożył się Powiat Pilski.
Dotacja celowa została przekazana decyzją Rady Powiatu w Pile, z inicjatywy radnych PiS, podczas nadzwyczajnej sesji, która odbyła się 27 maja tego roku.  

O dofinansowanie zakupu zwrócili się Augustyn Mueller, prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Miasteczku Krajeńskim oraz wójt gminy Miasteczko Krajeńskie Krzysztof Oświęcimski. Podczas uroczystości przekazali oni  podziękowaani za wsparcie staroście pilskiemu Eligiuszowi Komarowskiemu, całemu Zarządowi oraz radnym powiatu. W uroczystosci wziął udział również Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.

Zakup samochodu w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo mieszkańców powiatu pilskiego. Przez teren gminy przebiega droga krajowa S-10 i linia kolejowa Piła – Bydgoszcz, gdzie często dochodzi do  wypadków, czy zdarzeń losowych, w których biorą udział druhowie z OSP. A jednostka z Miasteczka Krajeńskiego należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. W sumie należy do niego 11 jednostek OSP z powiatu pilskiego.

- Na ile pozwalają nam środki budżetowe, wspieramy strażaków w zakupie sprzętu zarówno z Państwowej Straży Pożarnej, jak i jednostki OSP. Odgrywają one ważną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańców i działają również profesjonalnie. Do takich należy także OSP w Miasteczku Krajeńskim – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski

WSPARCIE DLA STRAŻAKÓW:
Na początku 2020 r. Komenda Powiatowa PSP w Pile otrzymała kluczyki do nowego samochodu rozpoznawczo-ratowniczego, wartości 150 tys. zł. Do jego zakupu Powiat Pilski dołożył 120 tys. zł.  

W ubiegłym roku Powiat Pilski wsparł również zakup trzech wozów dla OSP w Ujściu, Szydłowie i Wysokiej, w łącznej kwocie 90 tys. zł.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group