Biblioteka inaczej

Data: 11-03-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Biblioteka inaczej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pile lubi i umie zaskakiwać. Na Buczka, wbrew utartym schematom, królują nie tylko książki, ale również muzyka, filmy, a od niedawna również… gry na konsole Xbox 360 oraz PlayStation 3. Ta ostatnia atrakcja jest adresowana zarówno do młodszych, jak i nieco starszych miłośników tego rodzaju rozrywki.

Z Działu Zbiorów Multimedialnych Biblioteki Głównej można korzystać w poniedziałki, środy i piątki, w godzinach 11.00 - 19.00 oraz we wtorki, czwartki i soboty od 8.00 do 15.00. W celu wypożyczenia gier komputerowych (obecnie placówka dysponuje około dwustoma tytułami), należy wykupić abonament – kwartalny w cenie 30 zł, półroczny za 50 zł, bądź roczny za 90 zł.

Nowością w pilskiej Bibliotece będą również planowane na 22 marca warsztaty i wystawa książek liberackich. Czym jest owa „liberatura”? Takim mianem od niedawna zwykło się określać dzieła, w których autor przekazuje swoje idee całą książką: jej budową, kształtem, czy sposobem zapisu tekstu. Właśnie taki swobodny sposób tworzenia zostanie zaprezentowany w przedostatni piątek marca. Początek o godzinie 18:00. Zajęcia poprowadzi Katarzyna Bazarnik z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zapisów na warsztaty można dokonać telefonicznie: 67 351 79 03, bądź za pośrednictwem poczty elektronicznej: informacja@biblioteka.pila.pl. Termin zgłoszeń upływa 21 marca. Udział w zajęciach jest bezpłatny.