Nabór do szkół ponadpodstawowych i oferta Powiatu Pilskiego

Data: 04-06-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nabór do szkół ponadpodstawowych i oferta Powiatu Pilskiego 15 czerwca ruszył nabór do szkół branżowych i średnich. Powiat Pilski na nowy rok szkolny przygotował bogatą ofertę edukacyjną. Każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

Szkoły prowadzone przez Powiat Pilski na rok szkolny 2020/2021 przygotowały dla nowych uczniów łącznie 1590 miejsc: w 8 szkołach i zespołach szkół znajdujących się w samej Pile oraz w 2 zespołach szkół w Wyrzysku i Łobżenicy.
Przewidywana liczba tegorocznych absolwentów szkół podstawowych to 1323. Dla nikogo więc miejsca nie zabraknie.

Do wyboru będą branżowe szkoły I stopnia (szkoły 3-letnie, w których przygotowano 360 miejsc w 12 oddziałach), licea ogólnokształcące (szkoły 4-letnie, w których przygotowano 540 miejsc w 18 oddziałach) oraz technika (szkoły 5-letnie, w których przygotowano 690 miejsc w 23 oddziałach).

AKTUALNA OFERTA EDUKACYJNA poszczególnych szkół ZNAJDUJE SIĘ W INFORMATORZE EDUKACYJNYM na rok szkolny 2020/2021.
Znajdziecie go TUTAJ

Po raz pierwszy w naborze na rok szkolny 2020/2021 do wyboru będzie również nowy kierunek telewizyjny w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile – kształcący w zawodzie technik fotografii i multimediów. To wyjątkowo ciekawa oferta dla osób, których interesuje praca w telewizji, mediach społecznościowych, produkcja filmów video i projektów multimedialnych.
Szczegóły znajdziecie TUTAJ

- Tegoroczna oferta wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rynku pracy, jest urozmaicona pod względem typów szkół, jak i zawodów. Została  przygotowana z myślą o wszystkich absolwentach szkół podstawowych i jestem przekonany, że w pełni zaspokoi ich oczekiwania. W szkołach branżowych dzięki unijnym środkom unowocześniliśmy pracownie dydaktyczne do nauki zawodów, w tym roku zmodernizujemy pracownie przedmiotowe kształcenia ogólnego. Wybudowaliśmy nowe boiska, do dyspozycji uczniów będzie zmodernizowany stadion przy Okrzei w Pile. Baza dydaktyczna jest nowoczesna. Zapraszam absolwentów, dokonajcie właściwego wyboru! - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Rejestracja kandydatów do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 odbędzie się z wykorzystaniem elektronicznego systemu rekrutacji NABÓR firmy VULCAN, zgodnie z zachowaniem przejrzystych zasad.
Szczegóły na naszej nowej stronie poświęconej oświacie TUTAJ

Nabór elektroniczny od 15 czerwca również poprzez stronę: www.powiat.pila.pl zakładka Oświata/Nabór