Hala przy Pola w budowie, na stadionie przy Okrzei - nowe boisko

Data: 29-04-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Hala przy Pola w budowie, na stadionie przy Okrzei - nowe boisko

Prace budowlane na obiektach Powiatu Pilskiego mimo pandemii również trwają.

Zgodnie z planem trwa budowa hali sportowej przy ul. W. Pola w Pile dla Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowegow Pile, z której będą mogli korzystać takaże uczniowie I LO oraz pozostali mieszkańcy Piły i powiatu pilskiego. 
- To jedna z naszych najważniejszych tegorocznych inwestycji i to długooczekiwana, przynajmniej od 20 lat. Koszt budowy hali to około 15 mln zł, z tego 6 mln udało nam się pozyskać z Mininsterstwa Sportu. Skuteczne okazały się bowiem nasze działania, aby obiekt ten został wpisany do „Rządowego programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”, co umożliwiło uzyskanie tak znacznego dofinansowania - wyjaśnia Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Planowy termin oddania hali do uzytku to 30 października 2020 r.

Gotowe boisko pomocnicze na stadionie
Nadal trwają też prace na stadionie przy ul. Okrzei, gdzie zakończono już budowę boiska pomocniczego (jest już pokryte świeżą trawą), a obecnie ruszyła wymiana bieżni na dużym stadionie. To dodatkowe inwestycje prowadzone z budżetu powiatu.

Wcześniejsze prace modernizacyjne na stadionie, w tym wymianę siedzisk, montaż nowoczesnego oświetlenia, a w części rekreacyjnej - budowę placu zabaw, siłowni, altanek, parkingu, chodników, dróg dojazdowych zrealizowano w ramach unijnego projektu NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO - REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”. Obejmuje ona także modernizację budynku dawnego kina Iskra w Pile przy ul. Kilińskiego.

Całkowita wartość prac na obu obiektach to blisko 8,5 mln zł, dofinansowanie: 7 mln zł z WRPO 2014-2020.
W tym prace modernizacyjne na stadionie - to ok. 3,5 mln zł.

Zapisz się na newsletter