Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w SOSW w Pile

Data: 02-03-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w SOSW w Pile  W Szkolnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Pile można wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny za darmo, jak na razie 4 rowery trójkołowe i dwa wózki inwalidzkie. Niebawem trafi tu jednak kolejny sprzęt, który będą mogli wypożyczyć nie tylko podopieczni placówki, ale także pozostali mieszkańcy powiatu pilskiego z różnymi niepełnosprawnościami.
 
Otwarcie wypożyczalni miało miejsce 2 marca. Sprzęt rehabilitacyjny dostarczyła Fundacja Eco Texil Od Was dla Was. W powiecie pilskim, to pierwsza tego typu wypożyczalnia, którą wyposażyła i będzie doposażać Fundacja, w kraju natomiast - 208.   
 
SOSW w Pile współpracuje z Fundacją już od 5 lat. Dostarczyła ona już trzy rowery, na których ćwiczą wychowankowie i dobrze się sprawdzają.
 
- Wkrótce w wypożyczalni pojawi się kolejny sprzęt: kule łokciowe, balkoniki, łóżka. Korzystać ze sprzętu rehabilitacyjnego  można za darmo, przynajmniej przez miesiąc. Oczywiście wszystko zależy od indywidulanych potrzeb – mówi Justyna Michaelis-Nowak, wicedyrektor SOSW w Pile.
 
- To kolejny krok, który wzbogaca ofertę SOSW w Pile. Niespełna dwa lata temu Powiat Pilski wybudował dla wychowanków salę gimnastyczną i boiska, dzięki którym można prowadzić tu profesjonalną rehabilitację uczniów. Teraz z darmowego sprzętu będą mogli korzystać nie tylko wychowankowie placówki, ale również osoby z różnymi niepełnosprawnościami z całego powiatu pilskiego – dodaje Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
 
Sprzęt, który dostarcza Fundacja pochodzi z akcji zbierania odzieży, którą zbiera do pojemników PCK. Jak zapewnia Tomasz Gracz, regionalny przedstawiciel Fundacji, im więcej wrzucamy do  nich odzieży, tym więcej sprzętu Fundacja może zakupić i podarować.  
 
Nad wypożyczalnią czuwać będzie nauczyciel placówki Justyna Chmielewska-Łukaszewicz, a jej obsługą zajmować się będą pracownicy SOSW, również za darmo.

Każdy zainteresowany może zgłosić się do Ośrodka, ul. Śniadeckich 27AB, 64-920 Piła,
sekretariat, tel. (0-67) 210-68-81, fax. (0-67) 210-68-91.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group