Data: 23-02-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Technik multimediów, poligrafii cyfrowej oraz wiele innych nowych i ciekawych kierunków w naszych szkołach To była bardzo udana prezentacja szkół i placówek oświatowych prowadzonych przez Powiat Pilski, które zaprezentowały swoją ofertę podczas Pilskich Powiatowych Targów Edukacyjnych.

Szkoły branżowe, technika i licea ogólnokształcące w hali sportowej Zespółu Szkół Gastronomicznych w Pile przygotowały atrakcyjne stoiska, które przyciągały wielu zainteresowanych.
Frekwencja dopisała, a przyszli absolwenci szkół podstawowych mieli w czym wybierać i przekonać się, jak oferta szkół i placówek oświatowych jest ciekawa i dostosowana, zarówno do ich oczekiwań, jak i pracodawców.

Wiele szkół pokazało, że nauka odbywa się także w wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych. Technologia cyfrowa wkroczyła do wszystkich typów szkół i uczniowie mogą z niej w pełni korzystać.

Zupełną nowością było Powiatowe Studio Telewizyjne, urządzone w hali sportowej. Przyciągało dużą uwagę odwiedzających, każdy mógł stanąć na tle zielonego ekranu i poczuć się jak telewizyjny prezenter.

Była to była bardzo udana promocja nowego kierunku – technik fotografii i multimediów, który w roku szkolnym 2020/2021 zostanie uruchomiony w Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile. Chodzi o naukę zawodu technika mediów cyfrowych, przygotowującego i realizującego projekty multimedialne (w tym telewizyjne) gotowe do publikacji w mediach również społecznościowych.
- To zawód, który ma ogromną przyszłość. Coraz więcej firm, a także instytucji publicznych przykłada dużą wagę do wizualizacji na przykład swoich stron internetowych. Kończąc ten kierunek w naszym technikum jego absolwent będzie mógł przebierać w ofertach lub stworzyć własną firmę. Nauczy się tworzyć filmy reklamowe, obróbki cyfrowej materiałów video i ich  montażu – tłumaczy Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

W roku szkolnym 2020/2021 nie zabraknie także innych nowości: Szkoła przy Teatralnej w Pile uruchomi naukę w zawodzie technika logistyki strażackiej, technika grafiki i poligrafii cyfrowej, a np. Zespół Szkół w Łobżenicy - zajęcia z dziennikarstwa.

Szkoły i placówki prowadzone przez Powiat Pilski kształcić będą także w wielu zawodach, na które zgodnie z barometrem zawodów na 2020 rok nadal jest ogromne zapotrzebowanie: pracowników budowlanych, elektryków, monterów, fryzjerów, mechaników, jak również techników informatyki, mechatroniki i wielu innych zawodów.

Zespół Szkół Budowlanych oferuje ciekawe kierunki z konserwacji zabytków, architektury krajobrazu, Zespół Szkół Gastronomicznych: techników organizacji  turystyki, hotelarstwa i tradycyjnie technologów żywienia, kucharzy.

Wszystkie szkoły kładą duży nacisk na naukę języków obcych, co otwiera ich absolwentom jeszcze większe możliwości.
Już niebawem w szkołach będą organizowane Drzwi Otwarte, podczas których będzie można poznać bazę szkół, nauczycieli i przyszłych kolegów.
ZAPRASZAMY!