Strażacy podsumowują rok i dziękują za wsparcie. Powiat Pilski dołożył 210 tys. zł do zakupu strażackich wozów

Data: 21-02-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Strażacy podsumowują rok i dziękują za wsparcie. Powiat Pilski dołożył 210 tys. zł do zakupu strażackich wozów Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Pile podsumowali miniony 2019 rok. Narada roczna była okazją do przekazania samochodu rozpoznawczo-ratowniczego, do którego zakupu Powiat Pilski dołożył 120 tys. zł.  

 – To są doskonale wydane pieniądze, to inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców – powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Działania strażaków w 2019 roku przedstawił Komendant Powiatowy bryg. Rafał Mrowiński.
- Tradycyjnie  był t dla nas kolejny pracowity rok. Nasi strażacy byli wzywaniu do 1683 na terenie powiatu pilskiego, w porównaniu do roku 2018 nieco mniej – wtedy tych zgłoszeń było 1752. W 2019 roku braliśmy również udział 61 akcjach poza granicami naszego powiatu – wymienił komendant bryg. Rafał Mrowiński.   

Tradycyjnie najwięcej interwencji dotyczyło gaszenia pożarów – takich akcji nasi strażacy podjęli 494, co ważne w wyniku pożarów nikt nie zginął, ale 7 osób zostało rannych.  
Komendant Mrowiński zwrócił również uwagę na problem zdarzeń związanych z ulatanianiem się tlenku węgla. W 2019 r. strażacy byli wzywani do 27 takich zdarzeń, a 14 osób zostało rannych, w tym 4 dzieci. Na szczęście nikt nie zginął. Stąd apel do mieszkańców o rozwagę i ostrożność.  

Warto wiedzieć, że w KP PSP w Pile pracuje na etatach 106 strażaków, w tym  specjaliści z Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego i Grupy Ratownictwa Ekologiczno-Chemicznego, których zakres działania sięga daleko poza powiat pilski. 
- Gratuluję Wam odwagi, cechy, której nie można udawać. Cenią was za profesjonalizm i  pracowitość. Ogromne barwa również dla jednostek OSP w powiecie, które wspierają Was na co dzień.  Dziękujemy, że z takim poświęceniem dbacie o bezpieczeństwo mieszkańców, o nas wszystkich - powiedział Eligiusz Komarowski, starosta pilski.

Powiat Pilski dołożył do zakupu samochodów
Starosta podkreślił, że Powiat Pilski, na ile pozwalają środki budżetowe, wspiera strażaków. Narada była okazja do oficjalnego przekazaniu samochodu rozpoznawczo-ratowniczego, wartości 150 tys. zł, który będzie służył strażakom Komendy Powiatowej PSP w Pile do akcji w trudnych warunkach.  
Do jego zakupu Powiat Pilski dołożył 120 tys. zł, po 10 tys. zł: gmina Kaczory i Szydłowo oraz Zakłady Przemysłu Ziemniaczanego Piła.  
Warto dodać, że w ubiegłym roku Powiat Pilski wsparł również zakup trzech wozów dla OSP w Ujściu, Szydłowie i Wysokiej, w łącznej kwocie 90 tys. zł.

Strażacy podziękowali Staroście Pilskiemu za wsparcie, podobnie, jak wielu innym przyjaciołom: pilskim Posłom na Sejm RP Marcie Kubiak, Grzegorzowi Piechowiakowi, Przewodniczącemy Rady Powiatu w Pile Kazimierzowi Wasiakowi, wójtom, pracownikom Dyrekcji Lasów Państwowych Piła-Kalina wręczając im zaszczytne statuetki.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group