10 lat aktywnej działalności koła wędkarskiego „Piła-Podlasie”

Data: 15-02-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

10 lat aktywnej działalności koła wędkarskiego „Piła-Podlasie” W sobotę, 15 lutego koło wędkarskie PZW „Piła- Podlasie” obchodziło jubileusz dziesięciolecia. Władzom oraz wszystkim członkom Koła gratulacje i życzenia kolejnych, bogatych lat aktywności złożył Eligiusz Komarowski, starosta pilski. 

Uroczystość odbyła się w siedzibie Okręgu Nadnoteckiego Polskiego Związku Wędkarskiego w Pile przy ul. Śniadeckich. Licznie przybyli na nią członkowie koła i to całymi rodzinami. 
- Zawsze z ogromną przyjemnością odwiedzam wędkarzy, ponieważ sam przez wiele lat oddawałem się tej pasji. Podziwiam ich za to, co robią dla środowiska, bo nie tylko wędkują, ale dbają o nasze jeziora i rzeki i co ważne przekazują swoją pasję dzieciom i młodzieży. Dlatego Powiat Pilski na co dzień wspiera te działania, a koło wędkarskie "Piła- Podlasie" jest wyjątkowe, zwłaszcza jeśli chodzi o pracę z dziećmi i młodzieżą – mówi starosta Eligiusz Komarowski.  

Koło "Piła-Podlasie" w ciagu 10 minionych lat trzykrotnie wygrywało rywalizację w całym Okręgu Natnoteckim PZW jeśli chodzi o edukację młodego pokolenia. Funkcjonują w nim szkółki wędkarskie dla najmłodszych, a władze organizują wiele wydarzeń, nie tylko typowo wędkarskich: pikniki, festyny, majówki, dzień dziecka, konkursy wiedzy ekologiczno-wędkarskiej dla najmłodszych, wydarzenia integracyjne w tym dla osób z niepełnosprawnością. W ciągu 10 lat Zarząd zorganizował  blisko 200 imprez wędkarskich, w tym ponad 150 dla dzieci i młodzieży.

Tę piękną historię przypomniał prezes koła Zenon Schulz, który podziękował również wszystkim osobom wspierającym wędkarzy z koła wędkarskiego „Piła- Podlasie”. Wśród wyróżnionych znalazł się takze starosta Eligiusz Komarowski.
- Dziękuję za to wyróżnienie. Powiat Pilski wspierał organizowane przez Koło wydarzenia wędkarskie dla dzieci i młodzieży również z ośrodków szkolno-wychowawczych. To satysfakcjonujące, że środki przeznaczone na te wydarzenia i działalność były tak dobrze wykorzystane – podkreślił podczas spotkania starosta.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group