Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Lekcje ekologii w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile

Data: 06-02-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Lekcje ekologii w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej w Pile Powiatowe Centrum Edukacji Ekologicznej, działające w I LO w Pile, 6 lutego było otwarte dla mieszkańców miasta.

Z samego rana pojawili się słuchacze Uniwersytetu III Wieku, którzy wykonywali doświadczenia polegające na badaniu stanu wody, gleby i powietrza. PCEE odwiedziły także grupy przedszkolne. Maluchy wypełniały eko-kolorowanki. 
- Program zajęć w Powiatowym Centrum Edukacji Ekologicznej dostosowany jest do każdego wieku – wyjaśnił nauczyciel chemii Tomasz Wołowiec, który prowadził zajęcia.

PCCE odwiedził także Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- Jest to miejsce dostępne dla wszystkich mieszkańców powiatu i doskonale wyposażone w nowoczesny sprzęt. Szczególnie cenne jest, że odwiedzają je najmłodsi mieszkańcy, którzy chętnie uczą się proekologicznych zachowań – powiedział.

PCEE oficjalnie otwarto w październiku 2019 r. Powstało w ramach projektu "Eko-Edukacja w Powiecie Pilskim" realizowanego przez Powiat Pilski razem z Nadleśnictwami Zdrojowa Góra i Kaczory. 
Centrum posiada zestawy mikroskopowe, tablicę interaktywną, zestawy laboratoryjne do badań wody, gruntu i powietrza.
Na tarasie budynku zamontowano stację meteo, dzięki której na bieżąco monitowany jest stan powietrza. Prowadzone są także lekcje z segregacji odpadów i alternatywnych źródeł pozyskiwania energii.
 
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group