Remont budynku dawnego kina Iskra zgodnie z planem

Data: 03-02-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Remont budynku dawnego kina Iskra zgodnie z planem Remont budynku dawnego kina Iskra przy ul. Kilińskiego w Pile postępuje zgodnie z planem. Prace remontowe trwają na zewnątrz budynku oraz w środku.

Na parterze w holu głównym właśnie odnawiane są schody z balustradami, w efekcie przywrócony zostanie ich pierwotny kształt. Na dole wyremontowane zostanie także pomieszczenie na świetlicę – przyszłe miejsce spotkań mieszkańców.
Wymienione zostaną drzwi wejściowe i wewnętrzne.

Prace remontowe trwają także na I piętrze i w sali widowiskowo-kinowej. Już wstawiono w niej duże okna od strony ulicy, które przez lata były zamurowane. Widownia będzie przebudowana, powstanie 220 nowych miejsc siedzących. Sala będzie miała profesjonalne nagłośnienie i dobrą akustykę. Będą tu mogły odbywać się seanse kinowe, koncerty, przedstawienia teatralne, spotkania z ciekawymi ludźmi.
Remont obejmuje także cały dach budynku i elewację.

- Budynkowi przywrócimy dawny wygląd, jak na starych fotografiach sprzed lat. Będzie jeszcze z zewnątrz podświetlony. Chcemy, aby obiekt w centrum miasta, który tak wielu mieszkańców darzy ogromnym sentymentem, odzyskał dawny blask i by mogli z niego, jak kiedyś, korzystać - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.  

Koniec prac zaplanowano na 30 października 2020 r. Ich koszt to ponad 4,5 mln zł.
Wykonawcą jest: konsorcjum firm CJMS Sp. z o. o. z Piły – lider i Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych „Spadochroniarz” Waldemar Piotrowski z Piły – partner.

Modernizacja odbywa się w ramach projektu „NOWOCZESNE CENTRA SPOŁECZNO - REKREACYJNE POWIATU PILSKIEGO - przebudowa oraz adaptacja obiektów i przestrzeni publicznej w Pile”.
W tym samym projekcie ujęto modernizację stadionu przy ul. Okrzei. Całkowita wartość prac na obu obiektach to blisko 8,5 mln zł, dofinansowanie: 7 mln zł z WRPO 2014-2020.
Zapisz się na newsletter