Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Podziękowania dla odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Pile

Data: 31-01-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Podziękowania dla odchodzącego na emeryturę Komendanta Powiatowego Policji w Pile Władze Powiatu Pilskiego podziękowały insp. Sebastianowi Cichockiemu, Powiatowemu Komendantowi Policji w Pile, za bardzo dobrą współpracę. Komendant jeszcze w lutym odchodzi ze służby na zasłużoną emeryturę. 

Uroczyste pożegnanie komendanta odbyło się podczas XVII sesji Rady Powiatu w Pile, 30 stycznia. Słowa podziękowania za owocną współpracę i wspólne działania podejmowane przez KPP w Pile i Powiat Pilski wyraził Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Odkąd w kwietniu 2017 roku objął Pan zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pile nasze wspólne działania przybrały na sile. Przeprowadziliśmy wiele ważnych akcji prewencyjnych, zwiększających bezpieczeństwo obywateli. Realizowaliśmy także wspólne projekty, zarówno dla młodzieży, jak i seniorów. Przedsięwzięcia te były wyjątkowe, a ich efekty widać w zmniejszającej się liczbie przestępstw i wzroście poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu pilskiego. Życzymy wielu sukcesów w realizacji kolejnych planów zawodowych i prywatnych – powiedział starosta.

Do życzeń i podziękowań w imieniu radnych przyłączyli się także Kazimierz Wasiak, przewodniczący Rady Powiatu w Pile oraz Magdalena Zgiep-Porzucek, wiceprzewodnicząca rady.

Insp. Sebastian Cichocki podziękował przede wszystkim za wsparcie, jakie pilska jednostka policji otrzymywała od władz Powiatu Pilskiego. 
- Zawsze mogłem na Was liczyć. W imieniu wszystkich funkcjonariuszy dziękuję za wsparcie, zarówno materialne przy zakupie aut da Policji, jak i wspólne akcje edukacyjno-prewencyjne. Przyświecał nam najważniejszy cel: zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom. Starałem się go jak najlepiej realizować, a władze Powiatu, radni oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile zawsze byli otwarci na współpracę i pomoc. Jeszcze raz, dziękuję! - powiedział komendant Sebastian Cichocki.  

***
Najważniejsze wspólne akcje Powiatu Pilskiego z KPP w Pile: 
Powiat  Pilski wielokrotnie realizował z KPP w Pile akcje znakowania rowerów, które ograniczają ich kradzieże. Pierwsza odbyła się wiosną 2017 r. przed Starostwem Powiatowym w Pile. Policjanci oznakowali wtedy ponad 600 rowerów. Wiosną 2018 r. podczas kolejnej akcji padł rekord - oznakowano ponad 1000 rowerów!

„Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” - akcja skierowana do młodzieży. W 2018 r., przed wakacjami policjanci nad jeziorem Płotki zapoznali uczniów szkół średnich z zasadami bezpiecznej kąpieli. W 2019 r. został nakręcony wspólnie ze Starostą Pilskim spot edukacyjny na temat bezpiecznych zachowań nad wodą.

„Bezpieczni w Powiecie Pilskim”  - od juniora do seniora” - ten projekt wspólnie realizowany w 2019 r. zajął I miejsce w kraju w konkursie MSWiA i otrzymał dofinansowanie 100 tys. zł. Objął młodzież szkół średnich, nauczycieli i seniorów. 

Wsparcie Powiatu Pilskiego do zakupu radiowozów:
W 2017 r. - 70 tys. zł do zakupu 3 radiowozów
W 2018 -  42,5 tys. zł do zakupu 2 radiowozów
W 2019 r. - 75 tys. zł do zakupu 3 radiowozów.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group