Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

Aleksandra Błażejewska przekazała pałeczkę następcom

Data: 27-01-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Aleksandra Błażejewska przekazała pałeczkę następcom Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni - Razem” ma nowy zarząd. Aleksandra Błażejewska przekazała pałeczkę swoim następcom. Nie zamierza jednak odejść, została Honorowym Prezesem Stowarzyszenia i nadal chce pomagać dzieciom i młodzieży.
- To moje życie i moje dzieci, nigdy ich nie zostawię, to moja rodzina. Przekazałam Stowarzyszenie w dobre ręce, ale nadal będę działać, na ile sił mi wystarczy – powiedziała Aleksandra Błażejewska podczas spotkania ze Starostą Pilskim Eligiuszem Komarowskim, w którym uczestniczyli także członkowie nowego Zarządu.

I wiele w tym racji. Członkami Zarządu zostały osoby, które od lat aktywnie działają w Stowarzyszeniu: Piotr Swadzyniak, prezes – nauczyciel WF-u w Zespole Szkół Specjalnych w Gębicach, Andrzej Iwaszko, wiceprezes, nauczyciel WF-u w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pile, Paweł Hoszowski-Siarkiewicz, sekretarz - wuefista z Jastrowia. Skarbnikiem Stowarzyszenia nadal jest Jolanta  Chułek.
- Pani Ola jest twarzą Stowarzyszenia i nadal nią będzie. Wiemy, że możemy liczyć na jej pomoc i czerpać z jej doświadczenia – zapewnił nowy prezes Piotr Swadzyniak.

Największym wydarzeniem, któremu Pani Aleksandra jest oddana od ponad 35 lat to Igrzyska Lekkoatletyczne „NIKE” organizowane na stadionie przy ul. Żeromskiego w Pile dla młodzieży z północnej Wielkopolski. W Pile regularnie odbywa się także Miting Pływacki, Regionalny Turniej Kręglarski, do tego Stowarzyszenie co roku organizuje spływ kajakowy Rurzycą. Młodzież odnosi także sukcesy na wielu krajowych, a także międzynarodowych zawodach. Wydarzenia te i wyjazdy młodzieży zawsze wspierał Powiat Pilski, nie inaczej będzie w tym roku.
- Pomoc w kształceniu i rehabilitacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością od początku była moim priorytetem. Po trzech dnia urzędowania jako Starosta Pilski odwiedziłem Specjalny Ośrodek Szkolno- – Wychowawczy w Pile i obiecałem wybudowanie hali sportowej z boiskami dla wychowanków. W 2018 roku w nowym roku szkolnym miało miejsce jej otwarcie – przypomniał Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Zawsze mogłam liczyć na wsparcie Starosty Pilskiego i wiem, że nadal tak będzie. Dziękuję – powiedziała Pani Aleksandra.

***
Aleksandra Błażejewska to ikona stowarzyszenia, w 1995 roku była inicjatorką założenia w Pile Wojewódzkiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Społeczno-Sportowego „SPRAWNI-RAZEM”, obejmującego ruchem sportowo-rehabilitacyjnym uczniów upośledzonych umysłowo w stopniu lekkim ze wszystkich szczebli kształcenia specjalnego: podstawowego, gimnazjalnego i zawodowego. Wkrótce została prezesem Stowarzyszenia „Sprawni Razem”, obejmującego obecnie swoim działaniem powiat pilski, czarnkowsko-trzcianecki, złotowski i wągrowiecki.
Za swoją działalność była wielokrotnie nagradzana, m.in. otrzymała wyróżnienie, w edycji 2017 konkursu Viva Wielkopolski Senior, Wawrzyn Pracy Organicznej im. Emilii Sczanieckiej przyznawanego przez Unię Wielkopolan, Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „Sprawni-Razem” otrzymało również nominację do nagrody Zarządu Powiatu w Pile „Lider Sukcesu 2016” w kategorii działalność społeczna i zawodowa. Aleksandra Błażejewska za swoje zasługi edukacyjne w 2011 r. została Honorowym Obywatelem Miasta Piły.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group