Związek Powiatów Polskich
Twitter
Facebook
YouTube
BIP

43. Salon Pilski ART 2019. Tłumy artystów i gości

Data: 05-01-2020    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

43. Salon Pilski ART 2019. Tłumy artystów i gości W Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile otwarto wystawę prac prezentującą dokonania artystów środowiska pilskiego w 2019 roku. Do 2 lutego można oglądać dzieła 41 twórców. Polecamy i zapraszamy.

Otwarcie wystawy zaszczyciło imponujące grono wielbicieli sztuki i autorów prezentowanych prac.
Edmund Wolski, dyrektor BWAiUP przyznał, że pilscy artyści w minionym roku chętnie gościli w pilskiej galerii, podobnie jak miłośnicy sztuki, co oznacza, że dobra sztuka jest potrzebna, bo nie da się żyć tylko codziennymi sprawami.
W imieniu władz Powiatu Pilskiego podziękowania twórcom za wkład w pilską kulturę złożył Arkadiusz Kubich, wicestarosta pilski.
- W 2020 roku życzę Wam wielu nowych pomysłów twórczych. Bądźcie nadal naszymi ambasadorami – powiedział i razem z Przemysławem Pochylskim, członkiem Zarządu Powiatu w Pile wręczył artystom drobne upominki i kwiaty.  

Kuratorem wystawy jest dr hab. Elżbieta Wasyłyk, prof. Akademii Sztuki w Szczecinie, etatowy plastyk BWA w Pile, a Honorowy Patronat nad wystawą sprawuje starosta pilski Eligiusz Komarowski. Wystawę można oglądać do 2 lutego.
© Copyrights Starostwo Powiatowe w Pile   |   Polityka prywatności
Agencja Interaktywna Sun Group